Trwa ładowanie...

Filmowe pamiątki Sylvestra Stallone'a sprzedane za ponad 3 miliony dolarów [WIDEO]

Pamiątki z takich filmów jak „Rambo” czy „Rocky” trafiły na aukcję i zostały zlicytowane za łączną kwotę przekraczającą 3 miliony dolarów.

Filmowe pamiątki Sylvestra Stallone'a sprzedane za ponad 3 miliony dolarów [WIDEO]Źródło: mat. dystrybutora
d2mjkob
d2mjkob

Dom aukcyjny Heritage Auctions w Los Angeles umożliwił fanom Sylvestra Stallone'a wylicytowanie setek przedmiotów, które pojawiły się w takich przebojach jak „Rocky”, „Rambo” czy „Niezniszczalni”. Mike Gutierrez z Heritage Auctions tłumaczył, że aktor gromadził te przedmioty przez 30-40 lat i w końcu doszedł do wniosku, że trzymanie ich pod kluczem nie ma większego sensu. Stallone postanowił więc podzielić się filmowymi pamiątkami z fanami i kolekcjonerami.

Aktor osobiście zainaugurował aukcję, sprzedając czarną kurtkę Rocky'ego za 149 tysięcy dolarów. Była to najwyższa kwota, jaką zaproponowano za pojedynczy przedmiot. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rekwizyty i kostiumy z filmu „Rambo. Pierwsza krew”, czego przykładem jest poncho bohatera sprzedane za 60 tysięcy dolarów.

Do najciekawszych pamiątek według Gutierreza można zaliczyć notatnik Stallone'a (kupiony przez niego za 13 centów), w którym aktor stworzył bohaterów „Rocky'ego” i zapisał kilka scen i dialogów wykorzystanych w późniejszym scenariuszu. Pod młotek trafiły również rękawice bokserskie i pas mistrzowski z filmu „Rocky II”. Satynowe spodenki Rocky'ego poplamione sztuczną krwią, które bohater nosił w walce z Ivanem Drago („Rocky IV”), zostały wylicytowane za 57,5 tysiąca dolarów. Z kolei kompletny strój Dolpha Lundgrena z tego filmu (czerwona satynowa kurtka, spodenki i rękawice) trafił do licytatora, który zaproponował 45 tysięcy dolarów.

Aukcje trwały przez trzy dni (18-20 grudnia) w Heritage Auctions w Los Angeles i za pośrednictwem strony internetowej domu aukcyjnego. Stallone zapowiedział, że część zebranej sumy* przeznaczy na cele charytatywne, wspomagając weteranów wojennych oraz pensjonariuszy Motion Picture & Television Country House and Hospital z Los Angeles.*

d2mjkob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mjkob