Trwa ładowanie...

Filmy z pisaniem listów w tle

Filmy z pisaniem listów w tleŹródło: Monolith Films
d2lyuxu
d2lyuxu
74 lata temu Margaret Sullavan odczytała pierwszy list od Jamesa Stewarta. Kilkadziesiąt lat później w swoich mailach zakochali się Meg Ryan i Tom Hanks. W historii kina takich jak te opowiedań jest o wiele więcej. Poniżej najciekawsze filmy z listami w tle.

1. „Sklep na rogu”, reż. Ernst Lubitsch – czyli o tym, jak listy pomagają odnaleźć miłość

Piękna historia o romantycznej miłości. Ona (Margaret Sullavan) ubiega się o pracę w sklepie, w którym pracuje on (James Stewart). Nie lubią się, na każdym kroku sobie docinają. Każde z nich pisze listy do „drogiego przyjaciela”. Pewnego dnia umawiają się ze swoimi listownymi sympatiami. To spotkanie zmienia całe ich życie.

2. „P.S. Kocham Cię”, reż. Richard LaGravenese – czyli o tym, jak list pomoże przetrwać nam najcięższe chwile

Główna bohaterka (Hillary Swank) bardzo przeżywa śmierć swojego męża (Gerard Buttler). Pewnego zaczyna otrzymywać listy, które przed swoim odejściem napisał do niej mąż. Dzięki odnalezionym na kartkach słowom, Holly uczy się budować swoje życie na nowo i czerpać z niego radość.

3. „List w Butelce”, reż. Luis Mandoki – czyli o tym, jak przypadkowy list zmienia nasze życie

Rozwiedziona Theresa (Robin Wright) spędza wakacje wakacje nad morzem. Pewnego dnia znajduje na plaży butelkę, a w niej list podpisany jedynie inicjałami. Postanawia odnaleźć tajemniczego autora.

d2lyuxu

4. „Listy do Julii”, reż. Gary Winick – czyli o tym, jak list potrafi pomóc w odzyskaniu utraconej miłości

Młoda Amerykanka (Amanda Seyfried) spędza wakacje w Veronie. Bohaterka, zafascynowana romantyczną historią miasta, przyłącza się do wolontariuszy odpisujących na listy przesłane na adres domu Julii Kapuletti. Znaleziony przez nią list z lat 50-tych wywiera na niej tak ogromne wrażenie, iż postanawia odnaleźć jego autorkę.

5. „Masz wiadomość”, reż. Nora Ephron – czyli o tym, jak mail zastąpił tradycyjny list

Kathleen (Meg Ryan) jest właścicielką małej, przytulnej księgarni w centrum Manhattanu. Joe (Tom Hanks) jest właścicielem sieci księgarń. W pewnym momencie ich zawodowe drogi się spotykają, niezbyt szczęśliwie dla Kathleen. Pewnego dnia postanawia wyżalić się mailowo niejakiemu NY152, nie zdaje sobie sprawy, że już bardzo dobrze go zna.

Listonosz Pat i wielki świat - premiera już 23 maja 2014
Zwiastun:
d2lyuxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lyuxu