ycipk-1gtoyn

“Ford vs Ferrari”: Matt Damon i Christian Bale w nowym filmie Jamesa Mangolda

“Ford vs Ferrari” to nadchodząca produkcja filmowa w reżyserii Jamesa Mangolda. W głównym rolach wystąpią m.in. Matt Damon i Christian Bale. Premiera kinowa w Polsce już 15 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
“Ford vs Ferrari”: Matt Damon i Christian Bale w nowym filmie Jamesa Mangolda
“Ford vs Ferrari”: Matt Damon i Christian Bale w nowym filmie Jamesa Mangolda (East News)
ycipk-1gtoyn

“Ford vs Ferrari” - nowy film Jamesa Mangolda

“Ford vs Ferrari” opowiada historię zespołu wyścigowego Forda, który postanawia rzucić wyzwanie Ferrari w legendarnym, całodobowym wyścigu Le Mans. Polega on przejechaniu jak największej liczby okrążeń w ciągu 24 godzingodzin. W tego typu zawodach biorą udział trzyosobowe drużyny.

W “Ford vs Ferrari” w głównych rolach wystąpią Matt Damon i Christian Bale. Damon wcieli się w wizjonera motoryzacji Carrolla Shelby’ego, któremu w 1966 r. Henry Ford zlecił stworzenie samochodu mającego za zadanie pokonać Ferrari podczas Le Mans. Kierowcę rajdowego zespołu Kena Milesa zagra Christian Bale.

ycipk-1gtoyn

– Chciałem zobaczyć film wyścigowy, w którym samochody nie są wyłącznie stworzone cyfrowo i dlatego naprawdę byliśmy na torze. Nie tylko po to, żebyśmy mogli porozmawiać o tym z prasą, ale dlatego, że faktycznie robi to różnicę, kiedy widzisz to na ekranie – powiedział James Mangold w rozmowie dla Entertainment Weekly.

“Ford vs Ferrari” - obsada aktorska, premiera

W “Ford vs Ferrari” oprócz Matta Damona i Christiana Bale’a pojawią się również Caitriona Balfe (Outlander), Tracy Letts (Lady Bird), Josh Lucas (Sweet Home Alabama) i Jon Bernthal (The Punisher). Reżyserem i scenarzystą filmu jest James Mangold. Przy scenariusz pomagali też Jez i John Henry Butterworth (“Na skraju jutra”, “Fair game”).

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się latem 2018 w Los Angeles. Do polskich kin film trafi 15 listopada 2019 r.

ycipk-1gtoyn
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1gtoyn

ycipk-1gtoyn
ycipk-1gtoyn