Trwa ładowanie...
fotograf
29-08-2014 11:34

"Fotograf": Seryjny morderca poluje w Polsce!

"Fotograf": Seryjny morderca poluje w Polsce!Źródło: Grzegorz Spała
dbpq598
dbpq598

O Złote Lwy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni będzie walczył m.in. mroczny thriller Waldemara Krzystka – twórcy *"Małej Moskwy" i "80 milionów". Obraz zatytułowany "Fotograf" opowiada o rosyjskim seryjnym mordercy, polującym na terenie Polski. W obsadzie: Adam Woronowicz, Tomasz Kot, Sonia Bohosiewicz i Agata Buzek. Film trafi do kin w całej Polsce 13 marca 2015 roku. Prezentujemy oficjalny zestaw zdjęć z "Fotografa".*

Po „80 milionach” - oficjalnym polskim kandydacie do Oscara i obsypanej nagrodami, w tym Złotymi Lwami festiwalu w Gdyni, „Małej Moskwie” Waldemar Krzystek powraca z nowym filmem. „Fotograf” to mroczna opowieść o seryjnym mordercy, który poluje na swoje kolejne ofiary na terytorium Polski. Psychopata pozostawia przy ciałach swoich ofiar charakterystyczne dla pracy policyjnych ekip śledczych kartoniki z numerami. Zyskuje przez to przydomek „Fotograf”. Po fali morderstw w Moskwie, funkcjonariusze rosyjskiej ekipy dochodzeniowej wyruszają do Polski, dokąd wiedzie trop zabójcy. We współpracy z lokalną policją próbują schwytać „Fotografa”. W śledztwie uczestniczy jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Na wielkim ekranie będziemy mieli okazję podziwiać kreacje aktorskie Adama Woronowicza, Tomasza Kota, Sonii Bohosiewicz i Agaty Buzek. Za nastrojowe zdjęcia, utrzymane w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów, odpowiedzialny jest Arkadiusz Tomiak, operator kamery w takich filmach jak:
„Obława”, „Symetria”, „Dziewczyna z szafy” czy „Sęp”.

fot. Grzegorz Spała

dbpq598

„Fotograf” pokazywany będzie w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Pokaz prasowy odbędzie się we środę 17 września, o godzinie 14:00 w Multikinie (Jerzego Waszyngtona 21, Gdynia). Po projekcji o godzinie 16:00 goście będą mogli wziąć udział w konferencji prasowej z udziałem twórców. Pokaz w ramach Konkursu Głównego festiwalu odbędzie się tego samego dnia (środa, 17 września) o godzinie 19:30 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego.

fot. Grzegorz Spała

W Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, oprócz „Fotografa”, startują również inne filmy z repertuaru Kino Świat: "Miasto 44", "Zbliżenia", "Sąsiady", "Pod mocnym aniołem", "Obietnica".

fot. Grzegorz Spała

dbpq598
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbpq598