Trwa ładowanie...
d3cwpww

Frances Ha

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3cwpww

„Frances Ha” to amerykański film komediowy z 2012 roku, który zauroczył publiczność festiwali w Sundance i Berlinie. Za reżyserię odpowiada Noah Baumbach zaś za scenariusz Greta Gerwig oraz Noah Baumbach. Produkcją zajęli się Noah Baumbach, Scott Rudin oraz Lila Yacoub.

Greta Gerwig („Zakochani w Rzymie”) w roli Frances Ha – niespełnionej tancerki, niepoprawnej optymistki, ujmującej neurotyczki. Nominowany do Oscara Noah Baumbach z lekkością twórców francuskiej Nowej Fali wprowadza nas w świat nowojorskich artystów, którzy poszukują swojej drogi.

Frances to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania, jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy, ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

W pozostałych rolach w filmie „Frances Ha” wystąpili: Mickey Sumner jako Sophie, Charlotte d'Amboise – Colleen, Adam Driver – Lev, Michael Esper – Dan, Grace Gummer – Rachel, Patrick Heusinger – Patch, Josh Hamilton – Andy, Maya Kazan – Caroline, Justine Lupe – Nessa, Britta Phillips – Nadia.

Frances Ha
Tytuł oryginalny

Frances Ha

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

19.07.2013

Czas trwania

86 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cwpww
d3cwpww
d3cwpww