Trwa ładowanie...

Gary Oldman doznał zatrucia nikotynowego na planie "Czasu mroku". Za tę rolę otrzyma Oscara?

Gary Oldman przyznał, że praca na planie filmu "Czas mroku" nie należała do najłatwiejszych. Musiał nadwyrężyć zdrowie, by odegrać Winstona Churchilla. Za rolę w filmie został nominowany do Oscara. Biografia słynnego brytyjskiego polityka trafi do kin w styczniu 2018 r.

Share
Gary Oldman doznał zatrucia nikotynowego na planie "Czasu mroku". Za tę rolę otrzyma Oscara?Źródło: Youtube.com
d3t09b6

Gary Oldman wciela się w obrazie "Czas mroku" w Winstona Churchilla. Akcja rozgrywa się na początku II wojny światowej, w 1940 r., kiedy Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Jego pierwszym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec.

Zobacz zwiastun "Czas mroku":

Oldman przekonał producentów, by wykorzystali specjalny kostium, który miał nadać mu grubszy wygląd. Nie chiał bowiem naprawdę przytyć, gdyż obawiał się, że to źle wpłynęłoby na jego zdrowie. Niestety, nie udało mu się wyeliminować innego szkodliwego czynnika - palenia.

d3t09b6

Ponieważ Churchill nieustannie palił, Oldman nie chciał, by na ekranie był przedstawiony inaczej. Aktor przyznał, że doznał zatrucia nikotynowego, gdyż wypalił cygar za 20 tysięcy dolarów. W ciągu 48 dni zdjęciowych wypalił 400 cygar. - Naprawdę poważnie się zatrułem - powiedział Oldman w rozmowie z "The Hollywood Reporter". *- Miałem cygaro wypalone w 3/4, a trzeba było odłożyć i kręcić drugie ujęcie, i palić od nowa. A zdarzało się, że robiliśmy 10-12 ujęć. *

Tego typu poświęcenie jest zazwyczaj bardzo doceniane przez Amerykańską Akademię Filmową podczas przyznawania Oscarów. Podobnie jak metamorfozy aktorów i aktorek.

W tym filmie Gary Oldman przeistoczył się w Churchilla tak bardzo, że trudno odnaleźć jego prawdziwą twarz pod filmowym wizerunkiem. Dlatego jest dziś niemal pewnym kandydatem do nominacji, a nawet nagrody za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Premiera planowana jest na 22 listopada 2017 r. Do naszych kin dzieło trafi 26 stycznia 2018 r.

d3t09b6

W obsadzie "Czasu mroku" znaleźli się również John Hurt (jako ustępujący premier Neville Chamberlain), Lily James (jako prywatna asystentka Churchilla) i Ben Mendelsohn (jako Król Jerzy VI) oraz Kristin Scott Thomas (jako żona Churchilla, Clementine).

Winston Churchill dwukrotnie był premierem Wielkiej Brytanii - od 1940 i 1945 roku. W czasie II wojnie światowej, po kapitulacji Francji nie zgodził się na propozycje pokojowe Hitlera, co doprowadziło do bitwy o Anglię, którą Zjednoczone Królestwo z sojusznikami, w tym Polską, wygrało.

Ponad 700 nowych członków Akademii Filmowej. O Oscarach będą decydować także Polacy

d3t09b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t09b6
d3t09b6