Trwa ładowanie...
gdybym tylko tu był
28-08-2014 11:39

"Gdybym tylko tu był": nastrojowy soundtrack

"Gdybym tylko tu był": nastrojowy soundtrackŹródło: Studio Munka-SFP
dicr92e

W tym roku mija 10 lat od premiery kultowej ścieżki dźwiękowej do filmu *"Garden State (Powrót do State Garden)" na której reżyser i aktor Zach Braff perfekcyjnie dobrał nastrojową muzykę do obrazu o młodych ludziach z amerykańskiej prowincji. Świetnie przyjęta (nagroda Grammy za najlepszy soundtrack!) sprzedała się w ilości ponad 1,5 mln egzemplarzy i zawierała utwory takich artystów jak m.in. Coldplay, Zero 7, The Shins czy Frou Frou z Imogen Heap.*

Ale życie toczy się dalej a Zach Braff, obecnie już jeden z najpopularniejszych młodych reżyserów, scenarzystów i aktorów amerykańskich, z powodzeniem kręci kolejne filmy i sam dobiera do nich muzykę. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszego - i pierwszego reżyserskiego dzieła od czasu „Garden State” - „Wish I Was Here”. Świetnie przyjęty na Festiwalu Sundance (polska premiera "Gdybym tylko tu był" - 12. września) film opowiada dowcipną, wzruszającą i uniwersalną historię rodzicielsko-małżeńsko-dziecięcą a otaczająca go aura sukcesu powoduje, ze to jeden z najbardziej oczekiwanych ‘niezależnych’ obrazów w kinach tej jesieni.

Także soundtrack do „Wish I Was Here” jest dziełem porównywalnym do swojego poprzednika sprzed dekady. Na płycie towarzyszącej filmowi usłyszeć można ponownie Coldplay (w duecie z Cat Power) czy The Shins, których piosenka „So Now What” towarzyszy trailerowi filmu. Oprócz nich na płycie pojawią się m.in. Bon Iver, Badly Drawn Boy i Gary Jules. Album w wersji cyfrowej, na płycie CD i winylu jest już w sprzedaży nakładem Sony Music.

Wish I Was Here—Music From The Motion Picture - tracklista:

 1. The Shins - So Now What
 2. Gary Jules - Broke Window
 3. Radical Face - The Mute
 4. Hozier - Cherry Wine (Live)
 5. Bon Iver - Holocene
 6. Badly Drawn Boy - The Shining
 7. Jump, Little Children - Mexico
 8. Cat Power & Coldplay - Wish I Was Here
 9. Allie Moss - Wait It Out
 10. Paul Simon - The Obvious Child
 11. Japanese Wallpaper - Breathe In (feat. Wafia)
 12. Bon Iver - Heavenly Father
 13. Aaron Embry - Raven's Song
 14. The Weepies - Mend
 15. The Head and the Heart - No One To Let You Down
dicr92e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dicr92e