Trwa ładowanie...
geniusz
06-07-2016 16:40

"Geniusz": efekt 20 lat pracy autora "Aviatora" i "Skyfall" [WIDEO]

"Geniusz": efekt 20 lat pracy autora "Aviatora" i "Skyfall" [WIDEO]Źródło: getty
d4i3q8n
d4i3q8n

"Geniusz” to film, do którego John Logan przygotowywał się 20 lat. Ten trzykrotnie nominowany do Oscara autor ma na swoim koncie scenariusze do filmów: „Aviator”, „Skyfall”, „Spectre” oraz „Gladiator”. Przedstawiamy oficjalny polski zwiastun „Geniusza”. Film trafi na ekrany kin w całej Polsce już 22 lipca.

„Geniusz” stanowi kulminację niemal dwudziestoletnich starań scenarzysty Johna Logana, by przenieść historię Maxwella Perkinsa na ekran kinowy. „Od momentu, gdy po raz pierwszy przeczytałem książkę A. Scotta Berga, wiedziałem, że muszę opowiedzieć o tym człowieku”, wspomina Logan i dodaje: „Opowiadanie historii, w której ważne role odgrywają Thomas Wolfe, F. Scott Fitzgerald i Ernest Hemingway, było dla mnie wyzwaniem. To w końcu ikony dwudziestowiecznej literatury amerykańskiej."

Gdy Logan zaczął rozmawiać ze Scottem Bergiem na temat projektu filmowego, zaoferował mu od razu kupienie praw do ekranizacji, co było bardzo nietypowe w branży filmowej. „Wydałem na to wszystkie pieniądze, które zarobiłem na ‘Męskiej grze’, ale wiedziałem, że było warto”, wspomina Logan. „John wyjaśnił mi, że nie chce, by jacyś goście ze studia mówili mu, w jaki sposób ma zrealizować ten projekt”, wspomina A. Scott Berg. „Pragnął omówić całość ze mną, bez angażowania w cały proces ludzi z zewnątrz. Przystałem na to, ponieważ wiedziałem, że mogę mu ufać”. Przez kolejne piętnaście lat Logan pozostawał wierny obietnicy złożonej Bergowi i spędził tysiące godzin na czytaniu listów Perkinsa oraz wyszukiwaniu wartościowych materiałów w jego temacie.

d4i3q8n

- John nigdy nie przestał być wierny mojej książce, a jednocześnie poprowadził adaptację w wielu ciekawych kierunkach, uczynił ją swoją. Co chwilę musiał odkładać pracę, żeby napisać jakąś sztukę albo scenariusz do filmu o Jamesie Bondzie, ale nie stracił pasji do projektu - podkreśla Berg. - Dzięki niemu wiedzieliśmy, że możemy sobie pozwolić na szukanie reżyserów, aktorów i producentów, którzy wzięliby z nami udział w tej nietypowej przygodzie.

"Geniusz" w kinach od 22 lipca.

d4i3q8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i3q8n