Trwa ładowanie...
d4bw9p6

Gérard Depardieu wcieli się w rolę Leonida Breżniewa

Gérard Depardieu, znany z sympatii do Rosji, zagra przywódcę ZSRR w niezatytułowanej jeszcze produkcji słowacko-czeskiej. Za reżyserię odpowiedzialny będzie Chorwat Lordan Zafranović.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gérard Depardieu zagra Leonida Breżniewa.
Gérard Depardieu zagra Leonida Breżniewa. (PAP)
d4bw9p6

Gérard Depardieu to postać kontrowersyjna. Jego decyzje często zaskakują opinię publiczną. W 2018 r. Depardieu pojawił się na obchodach rocznicy powstania reżimu w Korei Północnej.

ZOBACZ TEŻ: Depardieu kosi trawę na Białorusi

Swojego czasu media bardzo interesowała jego zażyłość z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. W 2012 r. Francuz otrzymał rosyjskie obywatelstwo. Putin miał być zachwycony wkładem Depardieu w rosyjską kulturę i kinematografię. Mimo że Gérard już nie mieszka w Rosji, to widać, że sentyment aktora do tej części świata nie gaśnie.

d4bw9p6

PRZECZYTAJ TEŻ: Gerard Depardieu skończył 70 lat. To cud, że jeszcze żyje

Gérard Depardieu zagra Leonida Breżniewa, czyli przywódcę ZSRR w latach 1960-1964 i 1977-1982. Niezatytułowany jeszcze projekt to kolaboracja między słowackimi i czeskimi filmowcami. Za sterami reżyserskimi zasiądzie Lordan Zafranović odpowiedzialny za "Okupację w 26 obrazach".

Akcja filmu ma się skupiać na wydarzeniach wokół Praskiej Wiosny, czyli próby wyzwolenia Czechosłowacji spod jarzma ZSRR. W centrum fabuły znajdzie się Alexander Dubček, działacz polityczny i realizator reform, które w znacznym stopniu przyczyniły się do dramatycznych wydarzeń z 1968 r.

d4bw9p6

Podziel się opinią

Share

d4bw9p6

d4bw9p6