Trwa ładowanie...

Gérard Depardieu wcieli się w rolę Leonida Breżniewa

Gérard Depardieu, znany z sympatii do Rosji, zagra przywódcę ZSRR w niezatytułowanej jeszcze produkcji słowacko-czeskiej. Za reżyserię odpowiedzialny będzie Chorwat Lordan Zafranović.

Gérard Depardieu wcieli się w rolę Leonida BreżniewaŹródło: PAP
d4abvfz
d4abvfz

Gérard Depardieu to postać kontrowersyjna. Jego decyzje często zaskakują opinię publiczną. W 2018 r. Depardieu pojawił się na obchodach rocznicy powstania reżimu w Korei Północnej.

ZOBACZ TEŻ: Depardieu kosi trawę na Białorusi

Swojego czasu media bardzo interesowała jego zażyłość z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. W 2012 r. Francuz otrzymał rosyjskie obywatelstwo. Putin miał być zachwycony wkładem Depardieu w rosyjską kulturę i kinematografię. Mimo że Gérard już nie mieszka w Rosji, to widać, że sentyment aktora do tej części świata nie gaśnie.

Gérard Depardieu zagra Leonida Breżniewa, czyli przywódcę ZSRR w latach 1960-1964 i 1977-1982. Niezatytułowany jeszcze projekt to kolaboracja między słowackimi i czeskimi filmowcami. Za sterami reżyserskimi zasiądzie Lordan Zafranović odpowiedzialny za "Okupację w 26 obrazach".

d4abvfz

Akcja filmu ma się skupiać na wydarzeniach wokół Praskiej Wiosny, czyli próby wyzwolenia Czechosłowacji spod jarzma ZSRR. W centrum fabuły znajdzie się Alexander Dubček, działacz polityczny i realizator reform, które w znacznym stopniu przyczyniły się do dramatycznych wydarzeń z 1968 r.

d4abvfz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4abvfz