Trwa ładowanie...
dv6s32l
Aktualności
+1

"Git" na głównej stronie prestiżowego zagranicznego serwisu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Git" na głównej stronie prestiżowego zagranicznego serwisu
(East news)
dv6s32l

Brutalne morderstwa, walka o władzę i strach, który prowokuje do najgorszych zbrodni w dramacie sensacyjnym odkrywającym brudny świat więziennych porachunków. - Życie nie jest piękne w polskim dramacie *"Git" - pisze na pierwszej stronie jeden z najważniejszych światowych serwisów filmowych Twitchfilm.com. Zobacz co jeszcze napisano na temat polskiej produkcji.*

Jak zauważa Todd Brown, trailer filmu znakomicie wpisuje się w długą tradycję kina więziennego ze "Skazanymi na Shawshank" i "Ucieczką z Alcatraz" na czele.

- Kinowy zwiastun tego filmu, który właśnie pojawił się na rynku, poszukuje balansu pomiędzy wizualnym i technicznym profesjonalizmem, a surowością brudnej rzeczywistości więziennej – dodaje Brown. - Uwagę przykuwa historia dojrzałego więźnia, który poszukuje sposobu na przetrwanie w śliskiej rzeczywistości za więziennymi kratami - podsumowuje dziennikarz.

dv6s32l

Bohaterem "Git" jest Jakub M. - przywódca w zakładzie karnym w Łęczycy - zostaje zamordowany. Ze wstępnych przesłuchań i akt sprawy wynika, że była to zemsta okaleczonego współwięźnia, Grzegorza R. Tydzień wcześniej Jakub M. udzielił wywiadu telewizyjnego. Dziennikarz śledczy, który z nim rozmawiał postanawia dojść do prawdy. Wywiad z mordercą odkryje szokujący bieg zdarzeń.

- Zainspirował mnie krótki artykuł w jednej z łódzkich gazet, który traktował o tym, iż jeden więzień zabił drugiego, na jego własną prośbę. Wydawało mi się to kompletnie niepojęte. Od razu pomyślałem, że to świetny pomysł na film, jednak do tego, aby napisać cokolwiek na temat więzienia, i chociażby spróbować zrozumieć emocje i motywacje faceta, który prosi drugiego, o pomoc w zejściu z tego świata, trzeba się przygotować. - opowiada reżyser Kamil Szymański.

"Git" w kinach od 13 listopada 2015.

dv6s32l

Podziel się opinią

Share

dv6s32l

dv6s32l