Trwa ładowanie...
gra endera
16-10-2013 16:33

''Gra Endera'': The Flaming Lips zamieszani w "Grę Endera"

''Gra Endera'': The Flaming Lips zamieszani w "Grę Endera"
d3hav9l
d3hav9l

Grupa The Flaming Lips wyda EP-kę zainspirowaną filmem *"Gra Endera".*

Początkowo muzycy zostali poproszeni o napisanie jednego utworu na potrzeby produkcji science fiction. Praca nad balladą "Peace Sword (Open Your Heart)" była jednak na tyle inspirująca, iż Wayne Coyne i spółka zrealizowali pięć kolejnych numerów.

- Nagrywając tę piosenkę, przygotowaliśmy kilka innych, które nie przypadły do gustu filmowcom, ale zaczęły podobać się nam - tłumaczy lider psychodelicznej ekipy z Oklahomy. - Zaczęliśmy więc rozbudowywać je wokół jednego tematu. Po prostu, wciągnął nas świat naszej własnej fantazji.

Zestaw zatytułowany "Peace Sword EP" ukaże się w wersji cyfrowej 29 listopada, a na CD i winylu miesiąc później.

d3hav9l

Oto tracklista:
"Peace Sword ("Open Your Heart")
"If They Move, Shoot Em"
"Is the Black at the End Good"
"Think Like a Machine, Not a Boy"
"Wolf Children"
"Assassin Beetle - The Dream Is Ending"

Obraz "Gra Endera" stanowi adaptację powieści Orsona Scotta Carda. Bohaterem książki jest Andrew "Ender" Wiggin, jedno z genialnych dzieci biorących udział w rządowym eksperymencie. Młody bohater trafia do szkoły wojskowej, która ma uczynić z niego doskonałego dowódcę, gotowego stawić czoła wrogowi z kosmosu. Osamotniony pośród innych dzieci-żołnierzy i poddany surowej dyscyplinie, Ender nie przestaje myśleć o ukochanej siostrze, brutalnym starszym bracie oraz o roli, jaką cała trójka odegrać ma w walce z najeźdźcą. W roli tytułowej możemy podziwiać Asę Butterfielda. U jego boku występują m.in. Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Hailee Steinfeld i Viola Davis. Za reżyserię odpowiada Gavin Hood. 31 października "Gra Endera" zagości w polskich kinach.

W kwietniu tego roku ukazał się ostatni longplay The Flaming Lips, "The Terror".

d3hav9l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hav9l