Trwa ładowanie...

Wnętrze mauzoleum. Tak wygląda grób Woźniaka-Staraka w środku

10 lipca przypadła 41. rocznica urodzin Piotra Woźniaka-Staraka. Grób tragicznie zmarłego producenta filmowego znajduje się na Starych Powązkach. Co znajduje się w jego wnętrzu?

Share
Piotr Woźniak-Starak zmarł w wieku 39 lat
Piotr Woźniak-Starak zmarł w wieku 39 latŹródło: fot. AKPA
dilgola

Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie w nocy 18 sierpnia 2019 r. na terenie jeziora Kisajno. Producent filmowy wypadł z motorówki. Jego ciało odnaleziono dopiero po pięciu dniach. Początkowo filmowiec spoczął na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Szybko okazało się jednak, że grób nie spełnia wymogów sanitarnych. Sprawa trafiła do sądu, w wyniku czego prochy Woźniaka-Staraka zostało przeniesione do starej części warszawskich Powązek.

Początkowo rodzina zmarłego zdecydowała się na tradycyjny pomnik, jednak po krótkim czasie podjęto decyzję o jego wyburzeniu i postawieniu grobowca z prawdziwego zdarzenia. Projekt, za który odpowiedzialni byli włoscy architekci, mocno wyróżnia się na tle innych grobów. Nie sposób nie zauważyć mauzoleum, gdy przechadza się po cmentarzu.

Zobacz: Burza oklasków po pokazie ostatniego filmu Piotra Woźniaka-Staraka

Do grobowca nie można wejść, bo chroniony jest szybą. Jednak wystarczy się dobrze przyjrzeć, by zobaczyć, jak wygląda w środku. Od razu rzuca się w oczy napis na ścianie: "Piotr Woźniak-Starak. Zginął tragicznie 18 sierpnia 2019 roku. Żył 39 lat".

Wnętrze grobu Woźniaka-Staraka fot. East News
Wnętrze grobu Woźniaka-Staraka Źródło: fot. East News

Innymi charakterystycznymi elementami są sporych rozmiarów kamień i bukiet kwiatów. Z kolei wycięty w dachu krzyż sprawia, że do środka grobowca wpada naturalne światło.

Grób Woźniaka-Staraka fot. East News
Dach grobu Woźniaka-Staraka Źródło: fot. East News

Przypomnijmy, że Woźniak-Starak był odpowiedzialny za dwa wielkie hity filmowe poprzedniej dekady: chodzi o "Bogów" oraz "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej". Jak niejedna osoba podkreśla, były one udanym przykładem na to, jak robić kino środka w stylu amerykańskim w naszym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dilgola

Podziel się opinią

Share
dilgola
dilgola