Trwa ładowanie...
d4gbnl1

Guillaume Depardieu

Najnowsze informacje
3.9
(16 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Paryż, Francja

Filmografia:
d4gbnl1

Guillaume Jean Maxime Antoine Depardieu urodził się 7 kwietnia 1971 roku w Bougival. Był jedynym synem aktora Gerarda Depardieu i aktorki Elisabeth Guignot. Na ekranie zadebiutował w wieku trzech lat w filmie "Nie taki zły". Jako nastolatek nadużywał alkoholu i narkotyków oraz wchodził w kolizje z prawem. Przez lata był także w konflikcie z ojcem.

Pierwszą dorosłą rolę zagrał w wieku 20 lat u boku ojca w dramacie muzycznym "Wszystkie poranki świata". Za tę kreację otrzymał nominację do nagrody Cesara za najbardziej obiecujący debiut. Dwa lata później ponownie zdobył nominację za rolę w komedii kryminalnej "Czuły cel".

W roku 1996 uległ wypadkowi motocyklowemu, przeszedł 17 operacji. W 2003 r. na skutek zakażenia gronkowcem amputowano mu prawą nogę. Wrócił jednak do aktorstwa i wkrótce zagrał Freda w czarnej komedii "Nowicjusze". Za rolę tę otrzymał Cesara. W roku 1996 uhonorowano go także nagrodą im. Jeana Gabina.

Dwa lata później zagrał w komedii kryminalnej "Kłamczucha", zaś rola pisarza Pierre'a w melodramacie "Pola X" z 1999 r. została wyróżniona na festiwalu filmowym w Gijon.

Poza aktorstwem Guillaume Depardieu zajmował się także komponowaniem muzyki i działalnością w stworzonym przez siebie stowarzyszeniu pacjentów poszkodowanych przez lekarzy.

Osierocił żonę i 7-letnią córkę Louise.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gbnl1
d4gbnl1
d4gbnl1
d4gbnl1