Trwa ładowanie...

Gwiazdy na koniach już po raz 11.

Gwiazdy na koniach już po raz 11.Źródło: AKPA
dhn4r2c
dhn4r2c

Gwiazdy filmu, teatru i telewizji rywalizowały podczas weekendu w Zakrzowie (Opolskie) w Jeździeckich Mistrzostwach Gwiazd - Lewada Art Cup. Odbyły się one po raz jedenasty.

Współzawodniczono w trzech konkurencjach: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu i powożeniu. W skokach wśród mężczyzn triumfował Wojciech Dąbrowski (aktor znany m.in. z serialu Plebania), a najlepszą amazonką okazała się wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie Iwona Guzowska.

W powożeniu mężczyzn zwyciężył Marcin Troński, wśród kobiet najlepsza była Aneta Zając (Pierwsza miłość, Plebania, Pensjonat pod różą). W wymagającej najlepszego opanowania sztuki jeździeckiej konkurencji ujeżdżenia zwyciężyła dziennikarka telewizyjna Katarzyna Dowbor, która wspólnie z Andrzejem Sałackim - wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w ujeżdżeniu- 11 lat temu wymyśliła jeździeckie mistrzostwa gwiazd.

- Nie spodziewaliśmy się, że ta impreza będzie miała tak długą historię. Zakładaliśmy, że odbędzie się kilka, góra dziesięć edycji. Tymczasem z roku na rok jest coraz więcej chętnych. W tym roku - ze względu na małą bazę hotelową - z przykrością musieliśmy odmówić kilku uczestnikom - powiedziała Dowbor.

dhn4r2c

Gwiazdy przez dwa dni rywalizowały w końskich konkurencjach, ale też pozowały do niezliczonych zdjęć, rozdawały autografy i uśmiechały się do publiczności, która licznie obserwowała ich zmagania.

- Dla ludzi, którzy nie mieszkają w miastach, gdzie organizowane są duże imprezy, te mistrzostwa to okazja, żeby spotkać kogoś, kogo się lubi. Publiczność nieraz kilka godzin czeka na możliwość zrobienia sobie zdjęcia, czy zdobycia autografu gwiazdy - powiedziała Dowbor.

Podczas wcześniejszych edycji mistrzostw w Zakrzowie przez zabytkowy pałac i zespół parkowy przewinęło się kilkadziesiąt znanych postaci polskiego filmu, teatru, estrady i kabaretu. W imprezie uczestniczyli m.in. Beata Tyszkiewicz, Adam Hanuszkiewicz, Henryk Machalica, Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Henryk Gołębiewski i Karol Strasburger. W tym roku w Zakrzowie 25-lecie pracy artystycznej obchodził tenor Marek Torzewski.

dhn4r2c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhn4r2c