Trwa ładowanie...
halina skoczyńska
18-05-2016 19:50

Halina Skoczyńska: znamy przyczynę śmierci aktorki

Halina Skoczyńska: znamy przyczynę śmierci aktorkiŹródło: Agencja Forum
d2xrc7x
d2xrc7x

17 maja zmarła Halina Skoczyńska. Popularna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna odeszła nagle w wieku 62 lat. Znana jest już prawdopodobna przyczyna jej śmierci.

„Super Express” podaje, że przyczyną śmierci aktorki był wylew. Wiadomo także, iż Skoczyńska od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą. Dlatego władze Teatru Ateneum zdecydowały się kilka dni temu przesunąć premierę sztuki „Twoje i moje” z jej udziałem. W oficjalnym komunikacie czytamy:

"Nie tak miało być… Z ogromnym smutkiem żegnamy Halinę Skoczyńską (1953-2016). W piątek, 20 maja 2016, planowaliśmy wspólnie świętować prapremierę sztuki M. Regan "Twoje i moje". z Jej gościnnym udziałem w roli Beth. Los jednak zadecydował inaczej… Zapamiętamy Ją nie tylko jako wybitną aktorkę, ale też niezwykle ciepłą i życzliwą osobę. Rodzinę i najbliższych Haliny Skoczyńskiej prosimy o przyjęcie kondolencji".

Halina Skoczyńska była doskonale znana polskim widzom. Występowała w Teatrze TV oraz niezwykle popularnym serialu Rodzinka.pl. W swojej karierze odebrała liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Srebrny Krzyż Zasługi).

Halina Skoczyńska urodziła się 12 lipca 1953 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Była absolwentką krakowskiej PWST. Debiutowała na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego w spektaklu „Anna Livia". Była związana z teatrami: Bagatela w Krakowie, Współczesnym i Polskim we Wrocławiu, Noweczesnym w Poznaniu oraz Teatrem Jaracza w Łodzi. Od 2008 roku występowała w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Zagrała wiele ról w przebojach polskiego kina i telewizji. Nawet gdy były to epizody, jej obecność nie umykała uwadze widzów. Pojawiła się w „Czasie honoru”, „Pitbullu”, „Na dobre i na złe”, kultowym „Och, Karol”, czy głośnej „Idzie”.

Jak podaje serwis abcZdrowie.pl, najbardziej niebezpieczny jest wylew krwi do mózgu (tzw. udar krwotoczny mózgu). Wśród przyczyn choroby najczęściej wymienia się nadciśnienie oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.

d2xrc7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xrc7x

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj