Trwa ładowanie...
dwjbqmv

Hańba

Najnowsze informacje
2.7
(21 głosów)
Oceń:
dwjbqmv

John Malkovich w adaptacji najsłynniejszej powieści laureata nagrody Nobla J.E. Coetzee uhonorowanego nagrodą Bookera w 1999 roku.

Powszechnie „Hańbę” uważa się ją za jedną z najwybitniejszych powieści naszych czasów. Przez lata autor odmawiał wielu słynnym reżyserom zgody na adaptację swojej powieści. Dopiero precyzyjny i wierny scenariusz Anny-Marii Montichelli spowodował, że zmienił zdanie.

Profesor David Lurie (John Malkovich) jest wyrafinowanym człowiekiem i wykładowcą literatury brytyjskiej w Cape Town. Romantyczna poezja, dobre wino i muzyka klasyczna towarzyszą jego życiu częściej, niż napotkani ludzie. Wiedzie samotne życie od czasu rozpadu małżeństwa i jest człowiekiem zajętym wyłącznie zaspakajaniem swoich pragnień.

Kiedy uwodzi jedną ze swoich uczennic, wywołuje to skandal na uczelni i wkrótce musi zrezygnować z pracy. Wyjeżdża w daleką podróż w głąb afrykańskiego interioru, by odnaleźć swoją córkę, która wiele lat wcześniej zaszyła się na odludnej farmie. Ich spotkanie i dramatyczne zdarzenia towarzyszące mu, spowodują, że David będzie musiał zupełnie przewartościować swoje życie...

Hańba
Tytuł oryginalny

Disgrace

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Australia

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

22.05.2009

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwjbqmv
dwjbqmv
dwjbqmv