Trwa ładowanie...
hiszpanka
23-12-2014 14:27

"Hiszpanka": Crispin Glover składa Polakom życzenia

Share
"Hiszpanka": Crispin Glover składa Polakom życzeniaŹródło: Facebook
d3b53pd

Hollywoodzki aktor - *Crispin Glover - znany z filmów "Powrót do przeszłości" czy "Dzikość serca" składa wszystkim Polakom najserdeczniejsze życzenia. Glover przyjechał do Polski na zaproszenie Łukasza Barczyka, reżysera filmowej megaprodukcji pt. "Hiszpanka". Glover zagrał w filmie jedną z czołowych postaci – doktora Abuse. Wynajętego przez pruską armię telepatę, który miał powstrzymać przed powrotem do Polski Ignacego Paderewskiego i tym samym stłumić działania niepodległościowe Polaków w Wielkopolsce.*

„Hiszpanka”, którą na kinowym ekranie będzie można obejrzeć już 23 stycznia, to film nakręcony z rozmachem jakiego w Polskiej kinematografii od dawna nie było - dzięki porywającym efektom specjalnym - ponad 450 ujęć efektowych, doskonale zrealizowanym scenom batalistycznym, ale przede wszystkim międzynarodowej obsadzie. Crispinowi Gloverowi na planie towarzyszyli aktorzy z Austrii, Niemiec, Francji.

Crispin Glover to jedna z najbardziej intrygujących postaci w świecie filmu. Przełomową rolę zagrał już w 1985 roku w filmie „Powrót do przeszłości” Roberta Zemeckisa. Nie zgodził się jednak na udział w kolejnej części, nie chcąc zostać na zawsze „tym facetem z Powrotu do przeszłości”. Potem nadeszła rola maniaka w „Dzikości serca” Davida Lyncha. Wcielił się w legendarnego Andy’ego Warhola w filmie „The Doors” Olivera Stone’a. Zagrał także mniejsze, ale przykuwające uwagę role w filmach „Co gryzie Gilberta Grape’a?” Hallströma, „Skandalista Larry Flynt” Miloša Formana, w „Truposzu” Jima Jarmuscha oraz „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona.

d3b53pd

„Hiszpanka” to film, który wymyka się wszelkim definicjom. To megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu – Powstaniu Wielkopolskim. Nic nie jest tu oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.

W roli głównej zobaczymy Jana Frycza jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków - Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse. W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem. Film wyreżyserował Łukasz Barczyk. W obsadzie znaleźli się także: Bruce Glover, Florence Thomassin, Jan Frycz, Patrycja Ziółkowska, Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak, Magdalena Popławska, Jan Peszek, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz, Fritz von Friedl i wielu innych wspaniałych aktorów.

„Hiszpanka” – filmowe arcydzieło już od 23 stycznia w kinach.

d3b53pd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b53pd
d3b53pd