Trwa ładowanie...
17-12-2019 14:12

Igo Walaszek - wokalista zespołu Bass Astral x Igo debiutuje na dużym ekranie!

Gwiazda polskiej muzyki, Igor „Igo” Walaszek, znany z udziału w 10. edycji Męskiego Grania debiutuje właśnie w filmie i to od razu w podwójnej roli. Igo nagrał piosenkę - “Lepszy dzień”, promującą film oraz użyczył głosu jednej z głównych postaci w animacji „Szybcy i śnieżni”. Film na ekranach od 31 stycznia 2020 roku.

Igo Walaszek - wokalista zespołu Bass Astral x Igo debiutuje na dużym ekranie!Źródło: Materiały prasowe
d1ntqdo
d1ntqdo

Wokalista Bass Astral x Igo i Clock Machine przyznał, że od najmłodszych lat marzył o pracy przy dubbingu w filmie animowanym. Praca przy filmie „Szybcy i śnieżni” to jego aktorski debiut. Igo sam zadecydował jakiej postaci użyczy głosu i wybrał z filmu swojego ulubionego bohatera – Zacka - dziecięcego geniusza, który pragnie wygrywać za wszelką cenę. Artysta podkreśla, że choć na co dzień pracuje głosem, dubbing okazał się zupełnie nowym wyzwaniem, wymagającym niezwykłej kreatywności.

W piosence otwierającej film - “Lepszy dzień”, Igo swym charakterystycznym mocnym wokalem śpiewa o determinacji w dążeniu do obranego celu, pokonywaniu złej passy i realizowaniu swoich marzeń „tu i teraz”. Utwór oryginalnie wykonywany był przez kanadyjskiego piosenkarza – Robbiego Johnsona.

Igor Walaszek
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Pochodzi z Krakowa, gdzie w 2009 roku wraz z grupą przyjaciół założył rockowy zespół Clock Machine. Znany pod pseudonimem Igo. Mimo swoich rockowych predyspozycji nie zamyka się wyłącznie w tym gatunku i od 2015 roku wraz z Kubą Traczem tworzy elektroniczny duet Bass Astral x Igo. Ze wspomnianymi zespołami nagrał dotychczas sześć płyt, a jego dyskografię zamyka wydany w marcu 2019 roku album Prognozy zespołu Clock Machine. W 2019 roku Igor został także - obok Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego i Organka - twarzą Męskiego Grania. Obecnie pracuje nad trzecią płytą duetu Bass Astral x Igo, a także nad solowym materiałem. Wystąpił m.in. na takich festiwalach, jak Open’er Festival, Krakow Live Festiwal, Przystanek Woodstock, OFF Festival, czy Audioriver. Współpracował m.in. z Sokołem, Natalią Nykiel i Sistars. Usłyszeć możemy go również na płycie Albo Inaczej 2.

„Szybcy i śnieżni” to kanadyjska superprodukcja, która w Polsce dystrybuowana jest przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Jest to najwyższej próby familijne kino przygodowe. Historia rozgrywa się w zimowej scenerii miasteczka, w którym nieskrępowani zakazami dorosłych bohaterowie urządzają wielki wyścig saneczkowy. Dzieci podchodzą do kwestii wyścigu bardzo poważnie. Każdy jak najrzetelniej wywiązuje się ze swoich zadań: trzeba skonstruować jak najlepsze sanki, przygotować imponujący tor i sumiennie ćwiczyć jazdę do samego wyścigu. Kiedy okazuje się, że jeden z zawodników śnieżnego rajdu gra nieczysto, rywalizacja między dziećmi przybiera na sile. Jest to barwna opowieść o wyzwaniach dzieciństwa, potędze przyjaźni oraz pierwszych rozterkach na temat lojalności i ambicji.

tytuł Szybcy i Śnieżni
data premiery 31 stycznia 2020
kat. wiekowa 6+
kraj i rok produkcji Kanada 2018
gatunek animacja, familijny, przygodowy, komedia
czas trwania 89 min.
Reżyseria Benoit Godbout

d1ntqdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntqdo