Trwa ładowanie...

Imprezy towarzyszące 35. FPFF w Gdyni

Imprezy towarzyszące 35. FPFF w Gdyni
d44tza4
d44tza4

Jak co roku, festiwalowi filmowemu w Gdyni towarzyszyć będą liczne wydarzenia kulturalne. Będzie można uczestniczyć w wielu koncertach, wystawach czy też warsztatach.

Poniżej przedstawiamy listę poszczególnych imprez towarzyszących festiwalowi w Gdyni:

- PROJEKCJE

Biografie niezwykłe

W ramach przeglądu Biografie niezwykłe, który znalazł się w programie 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zostaną zaprezentowane obrazy przedstawiające sylwetki wybitnych osobistości polskiej kultury.

Top Ten Kraków

W ramach 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zostanie zaprezentowany przegląd Top Ten Kraków - cykl dziesięciu najwybitniejszych obrazów Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który obchodzi w tym roku półwiecze istnienia.

d44tza4

Nordic Watching

PLENER FILMOWY „FILM OD MORZA”br /> Plener filmowy pt. Film od morza odbędzie się pod hasłem NORDIC WATCHING. Organizatorzy przeglądu, A Ku Ku Sztuka, przygotowali dla widzów pleneru cztery niezwykłe wieczory z projekcjami filmów islandzkich i norweskich.

Retrospektywa Andrzeja Barańskiego

Zapraszamy do obejrzenia retrospektywy twórczości przewodniczącego Jury Konkursu Głównego – Andrzeja Barańskiego.

Short Waves

Short Waves - Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych został zorganizowany po raz pierwszy w kwietniu 2009 roku przez fundację Ad Arte. Podczas Festiwalu Filmów Fabularnych po raz drugi prezentujemy to wydarzenie, promujące rodzime dokonania w dziedzinie krótkiego metrażu.

Polonica

Jak co roku, podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zostaną zaprezentowane filmy zagraniczne z udziałem polskich twórców.

d44tza4

Przegląd Filmów Norweskich

W ramach Przeglądu Filmów Norweskich, towarzyszącego 35. Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zaprezentowanych zostanie pięć filmów zrealizowanych przez twórców z Norwegii.

Przegląd Filmów Islandzkich

W ramach Przeglądu Filmów Islandzkich, towarzyszącego 35. Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zaprezentowanych zostanie siedem filmów zrealizowanych przez twórców z Islandii.

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) ** - KONCERTY

d44tza4

Jan Garbarek Group

Muzycznym wydarzeniem towarzyszącym 35. Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych będzie koncert Jan Garbarek Group. Wizyta ojca skandynawskiej sceny jazzowej w Gdyni związana jest z Programem norwesko – islandzkim, realizowanym w ramach tegorocznego Festiwalu.

- WYSTAWY

Uśmiechnij się!

Marek Wysoczyński od wielu lat kolekcjonuje autografy z motywem uśmiechu.

Malarstwo prof. Jerzego Mierzejewskiego

Jerzy Mierzejewski uznawany jest za najwybitniejszego polskiego pejzażystę metafizycznego. Artysta jest wieloletnim profesorem i dziekanem łódzkiej Szkoły Filmowej.

d44tza4

35 lat Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Z okazji trzydziestopięciolecia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Muzeum Kinematografii w Łodzi przedstawi jego ilustrowaną historię. Na jubileuszowej wystawie w Muzeum Miasta Gdyni zostaną zaprezentowane m.in. unikalne archiwalne zdjęcia, plakaty i kroniki festiwalowe...

- IMPREZY SPECJALNE

Kronika 35 (Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni)

Jak co roku najważniejsze momenty Festiwalu zostaną utrwalone na taśmie filmowej. W tym roku powstanie wyjątkowa jubileuszowa „kronika 35" (Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni).

d44tza4

Rodzinne zdjęcie filmowców polskich - 3D

Nawiązując do zapoczątkowanej przez nas idei fotografowania środowiska filmowców polskich podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, proponujemy stworzenie jubileuszowego, zbiorowego portretu uczestników jego 35 edycji. Będzie to jednocześnie pierwsze na świecie zdjęcie dużej zbiorowości osób wykonane przy użyciu wielkoformatowych aparatów fotograficznych w technice stereoskopowej (trójwymiarowej), na którym każdy z pozujących będzie wyraźnie rozpoznawalny.

Literatura dla filmu

„Literatura dla filmu” to propozycja skierowana nie tylko do młodych autorów. Festiwal będzie gościć około pięćdziesięciu prozaików i dramaturgów, zaprezentuje pełny przegląd wydarzeń literackich ostatnich lat. Filmowcy będą mieli wyjątkową okazję do dyskusji i spotkań z piszącymi kolegami. Może już za rok pokażemy pierwszy film?

Zobacz także:

d44tza4

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) **

d44tza4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44tza4