Trwa ładowanie...

''Jack Strong'' - ponad 1 mln widzów w kinach!

Share
''Jack Strong'' - ponad 1 mln widzów w kinach!Źródło: Vue Movie Distribution
d5r50po

Jack Strong” pobił rekord frekwencyjny - jest najpopularniejszym polskim filmem 2014 roku. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego obejrzało ponad milion widzów!

Film zachwyca zarówno publiczność jak i znanych krytyków. „Jest tak dobry, że szkoda go zamykać w jednym zdaniu” - mówi Grażyna Torbicka (Kocham Kino, TVP2) - „Reżyser zadbał o napięcie. Przez cały film można odnieść wrażenie, że lada chwila coś wybuchnie, ktoś zginie. Jakbyśmy oglądali Ojca chrzestnego” – dodaje Antoni Bohdanowicz (Natemat.pl). „To bardzo udany thriller, znajdujący się gdzieś w połowie drogi między intelektualną złożonością Szpiega Tomasa Alfredsona, a lekkością filmów o Jamesie Bondzie” – pisze Cyprian Łakomy (Polska Głos Wielkopolski). To także film, który bliżej przygląda się, wręcz obnaża, mechanizmy działania pewnej epoki, w których widać nasz „narodowy charakter”. „To pierwszy film, który tak uczciwie zdaje sprawę z tamtego zniewolenia, nadal ciążącego na naszej mentalności. Ważny film na dziś (…)– przekonuje Tadeusz Sobolewski (Gazeta Wyborcza). „To opowieść o strachu, odwadze, moralnych wyborach i samotności człowieka skrywającego tajemnice. Ale również o inwigilacji i dusznej
atmosferze autorytarnego państwa” – podkreśla Krzysztof Kwiatkowski (Wprost).

Zwiastun filmu:

Jack Strong” dużym zainteresowaniem cieszy się także wśród uczniów i nauczycieli. Do wspólnego oglądania filmu zachęca szkoły Grażyna Torbicka. „Uważam, że jest to film, na który powinny pójść wszystkie szkoły. Ponieważ tego okresu historii polski nie uczą”- przekonuje. „Warto zachęcać młodzież do obejrzenia tego filmu, warto organizować wspólne wyjścia w szkołach w ramach lekcji wychowania obywatelskiego, warto po filmie prowadzić wśród uczniów dyskusje na temat dramatycznych wyborów, jakich musieli dokonywać Polacy w okresie rządów komunistycznych” - dopowiada Wojciech Starzyński (Wpolityce.pl).

d5r50po

Scenariusz do filmu „Jack Strong” powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy znakomitego Marcina Dorocińskiego („Róża”, „Obława”, „Drogówka”), w postać Davida Fordena – oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson („Watchman. Strażnicy”, „Anioły w Ameryce”, „Prometeusz”), żonę pułkownika zagrała Maja Ostaszewska („Katyń”, „Uwikłanie”), jego synów Józef Pawłowski i Piotr Nerlewski, agentkę CIA Dagmara Domińczyk („Kinsey”, „Hrabia Monte Christo”). W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i zagranicznych aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova. Zdjęcia zrealizowała Magdalena Górka („Paranormal Activity 3”).

Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: Vue Movie Distribution, Orange Polska, Narodowe Centrum Kultury oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution.

*Jack Strong. Szpieg, który pokonał Imperium. JUŻ W KINACH!*

d5r50po
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5r50po
d5r50po