Trwa ładowanie...

"Jak ojciec i syn": Laureat Grand Prix Jury w Cannes od 13 czerwca w kinach

Share
"Jak ojciec i syn": Laureat Grand Prix Jury w Cannes od 13 czerwca w kinach
Źródło: Gutek Film
d3ial19

Zapraszamy do obejrzenia 3 fragmentów z filmu *„Jak ojciec i syn”, filmu dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Reżyser Hirokazu Kore-eda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem.*

Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak – w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu – wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

„Jak ojciec i syn” to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

d3ial19

Światowa premiera „Jak ojciec i syn” miała miejsce podczas festiwalu w Cannes, gdzie film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Jury, któremu przewodniczył Steven Spielberg przyznało mu swoją nagrodę, otrzymał także wyróżnienie Jury Ekumenicznego. Twórcy „E.T” i „Listy Schindlera” film spodobał się natomiast tak bardzo, że zakupił prawa do amerykańskiego remake’u, który najprawdopodobniej sam wyreżyseruje.

"Jak ojciec i syn" w kinach od 13 czerwca 2014

d3ial19

Podziel się opinią

Share
d3ial19
d3ial19