Trwa ładowanie...
d20aqdz

Jane Fonda i Robert Redford ze Złotym Lwem w Wenecji

Jane Fonda i Robert Redford otrzymają na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji nagrody Złotego Lwa za całokształt twórczości. Ogłosiła to oficjalnie dyrekcja imprezy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jane Fonda
Jane Fonda (East News)
d20aqdz

Dyrektor weneckiego festiwalu Alberto Barbera powiedział, że nagroda dla Jane Fondy jest wyrazem uznania dla jej nadzwyczajnego talentu i kreacji aktorskich, w których wcieliła się postaci "niezapomniane, kontrowersyjne i różnorodne". Mówiąc o Robercie Redfordzie, Barbera przypomniał, że jest on także reżyserem, producentem, obrońcą środowiska i "inspiratorem oraz założycielem znakomitego eksperymentu kinematograficznego”, jakim jest festiwal filmowy Sundance.

Ceremonia wręczenia specjalnych statuetek gwiazdom amerykańskiego kina odbędzie się 1 września przed projekcją pozakonkursowego filmu "Our Souls at Night" w reżyserii Ritesha Batry z ich udziałem. Film wyprodukowała firma Redforda.

W zeszłym roku Złotego Lwa za całokształt otrzymał w Wenecji Jerzy Skolimowski.

d20aqdz

Festiwal otworzy 30 sierpnia premierowy pokaz amerykańskiego filmu science-fiction "Downsizing" w reżyserii Alexandra Payne’a z Mattem Damonem i Christophem Waltzem.

Lista około 20 filmów, dopuszczonych do głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa, zostanie ogłoszona pod koniec lipca. Przewodniczącą jury będzie amerykańska aktorka Annette Bening.

Zobacz też: Robert Redford w filmie "Piknik z niedźwiedziami"

d20aqdz

Podziel się opinią

Share
d20aqdz
d20aqdz