Trwa ładowanie...

Jane Fonda i Robert Redford ze Złotym Lwem w Wenecji

Jane Fonda i Robert Redford otrzymają na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji nagrody Złotego Lwa za całokształt twórczości. Ogłosiła to oficjalnie dyrekcja imprezy.

Jane Fonda i Robert Redford ze Złotym Lwem w WenecjiŹródło: East News
d2zvg7o
d2zvg7o

Dyrektor weneckiego festiwalu Alberto Barbera powiedział, że nagroda dla Jane Fondy jest wyrazem uznania dla jej nadzwyczajnego talentu i kreacji aktorskich, w których wcieliła się postaci "niezapomniane, kontrowersyjne i różnorodne". Mówiąc o Robercie Redfordzie, Barbera przypomniał, że jest on także reżyserem, producentem, obrońcą środowiska i "inspiratorem oraz założycielem znakomitego eksperymentu kinematograficznego”, jakim jest festiwal filmowy Sundance.

Ceremonia wręczenia specjalnych statuetek gwiazdom amerykańskiego kina odbędzie się 1 września przed projekcją pozakonkursowego filmu "Our Souls at Night" w reżyserii Ritesha Batry z ich udziałem. Film wyprodukowała firma Redforda.

W zeszłym roku Złotego Lwa za całokształt otrzymał w Wenecji Jerzy Skolimowski.

Festiwal otworzy 30 sierpnia premierowy pokaz amerykańskiego filmu science-fiction "Downsizing" w reżyserii Alexandra Payne’a z Mattem Damonem i Christophem Waltzem.

d2zvg7o

Lista około 20 filmów, dopuszczonych do głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa, zostanie ogłoszona pod koniec lipca. Przewodniczącą jury będzie amerykańska aktorka Annette Bening.

Zobacz też: Robert Redford w filmie "Piknik z niedźwiedziami"

d2zvg7o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zvg7o