Trwa ładowanie...
dkmtdpq

Janusz Kamiński reżyserem ''The Postcard Killings''

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Kamiński reżyserem ''The Postcard Killings''
(mat. dystrybutora)
dkmtdpq

Janusz Kamiński stanie za kamerą filmu "The Postcard Killings".

Operator regularnie pracujący ze Stevenem Spielbergiem po raz kolejny, weźmie całkowitą odpowiedzialność za produkcję i wyreżyseruje thriller "The Postcard Killings". Projekt oparty jest na powieści Lizy Marklund i Jamesa Pattersona

Akcja książki dotyczy serii brutalnych zabójstw, których ofiarami padają podróżujące po Europie młode pary. Przed każdą zbrodnią do dziennikarza miejscowej gazety przychodzi wysłana przez zabójców pocztówka z cytatem z Szekspira. W Sztokholmie jej adresatką jest Dessie Larsson, researcherka z redakcji "Aftonposten". Wkrótce kontaktuje się z nią ścigający przestępców na własną ręką nowojorski policjant, Jacob Kanon, którego córka zginęła jako jedna z pierwszych. Tymczasem w sztokholmskim Grand Hotelu zostają znalezione kolejne ofiary. Kamery monitoringu rejestrują twarze kobiety i mężczyzny, którzy jako ostatni odwiedzili Duńczyków w hotelowym pokoju. Sztokholmska policja i prokuratura są bezradne. Odpowiedzi będzie szukać szwedzka dziennikarka i nowojorski policjant.

Scenariuszem zajęła się sama Marklund oraz Tove Alsterdal. Laureat dwóch Oscarów Janusz Kamiński stanie za kamerą. Zdjęcia powstaną w Nowym Jorku, Monachium, Sztokholmie, północnej Szwecji oraz w Norwegii.

W reżyserskim dorobku Kamińskiego znajdują się filmy "Stracone dusze" i "Hania". Obecnie kończy prace przy obrazie "American Dream".

dkmtdpq

Podziel się opinią

Share
dkmtdpq
dkmtdpq