Trwa ładowanie...
d3hqk2o

Javier Botet

Najnowsze informacje
3.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Ciudad Real, Hiszpania

Filmografia:
d3hqk2o

Javier Botet to hiszpański aktor. Jego debiutem była rola w produkcji "Beneath Still Waters". W późniejszych latach wystąpił w takich obrazach jak "REC", "Życie to jest to", "Wredne jędze", "Crimson Peak. Wzgórze krwi", "Mumia" czy "To". W wieku pięciu lat zdiagnozowano u niego zespół Marfana, dlatego z racji hipermobilności stawów rozpoznawalność przyniosły mu głównie role w horrorach. W 2017 roku zadebiutował także z drugiej strony kamery przy okazji filmu "Obcy: Przymierze".

Javier Botet – życiorys

Javier Botet López urodził się 30 lipca 1977 roku w Ciudad Real w Hiszpanii. Aktor przyszedł na świat jako syn Maríi del Carmen Servilii López Nieto oraz Agustína Andrésa Boteta Rodrígueza. W młodości Javier Botet wykazywał szczególne zainteresowanie aktorstwem i to pod tym kątem postanowił rozwijać swoje umiejętności. Przepustką do sławy stały się też dla niego czynniki fizyczne, między innymi dwumetrowy wzrost oraz hipermobilności stawów, która jest wynikiem zdiagnozowanego zespołu Marfana. Dzięki anormalnej sylwetce wkrótce zaczął grywać w filmach, głównie w horrorach.

Javier Botet – filmy i seriale

Debiut Javiera Boteta miał miejsce w 2005 roku, gdy pojawił się w roli humanoida w filmie Briana Yuzny "Beneath Still Waters". Rozgłos zdobył jednak dwa lata później w produkcji "REC", gdzie zagrał Tristana Medeirosa. Była to dla niego rola przełomowa i od tej pory pojawił się w wielu horrorach, gdzie najczęściej wcielał się w potwory o anormalnej sylwetce. Kontynuacje produkcji ukazały się odpowiednio w 2009 i 2012 roku pod tytułami "REC 2" oraz "REC 3: Geneza". W międzyczasie zagrał również w takich obrazach jak "Hiszpański cyrk", "Życie to jest to" oraz w rodzimym "Sexykiller, morirás por ella".

W 2013 roku Javier Botet zagrał w filmie "Mama", w którym zagrał tytułową postać. Kilka miesięcy później kolejne role Javiera Boteta można było zobaczyć w obrazie "Wredne jędze" Álexa de la Iglesia, a poźniej również w "Zjawie", "Po tamtej stronie drzwi", "Crimson Peak. Wzgórze krwi" i "Obecność 2". 2017 rok to dla aktora udział w produkcji "Mumia", a w następnych latach pracował na planie filmów "To", "Naznaczony: Ostatni klucz", "Slender Man" oraz "Polaroid". W 2019 roku wystąpił w obrazie "Scary Stories to Tell in the Dark". Dwa lata wcześniej zadebiutował również po drugiej stronie kamery przy okazji produkcji "Obcy: Przymierze". Wystąpił też w pojedynczych odcinkach popularnych serii "Star Trek: Discovery" oraz "Gra o tron", co jeszcze zwiększyło jego popularność.

Javier Botet – choroba

Choroba Javiera Boteta stała się przed lata jednocześnie jego przekleństwem, lecz także błogosławieństwem. W wieku pięciu lat u aktora zdiagnozowano zespół Marfana, rzadką chorobę genetyczną tkanki łącznej. Oprócz tego uwagę zwraca wzrost Javiera Boteta, który liczy 200 centymetrów. To właśnie te dwa czynniki pozwoliły mu na rozpoczęcie kariery aktorskiej, jednak były dla niego zdecydowanie mniej pomocne w życiu codziennym. Z racji szczególnych warunków w swojej karierze aktor otrzymywał głównie role potworów o anormalnej sylwetce.

Javier Botet – życie prywatne

Javier Botet urodził się w Ciudad Real w Hiszpanii. W 2013 roku aktor zaczął się spotykać z Macareną Gomez, również aktorką, z którą pojawił się publicznie podczas 8th International Rome Film Festival. Od tej pory Javier Botet i Macarena Gomez nie pokazywali się razem, co prowadziło do spekulacji, że ich związek się zakończył. W późniejszych latach jego nową ukochaną została podobno Karola Sanchez, z którą współpracował na planie jednej z produkcji.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hqk2o
d3hqk2o
d3hqk2o