Trwa ładowanie...
d3ldvtz

Jazzowa supergrupa Wojciecha Konikiewicza na Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach

Jazzband Circles of Art Orchestra zagrał na początku listopada premierowe koncerty w Pekinie, Changshy oraz w Kunmingu, w ramach Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
zdj. Kacper Majewski
zdj. Kacper Majewski (Materiały prasowe)
d3ldvtz

Na czele grupy stoi kompozytor i wizjoner polskiej muzyki jazzowej Wojciech Konikiewicz, który zaprosił do projektu elitę polskiego jazzu. Zespół tworzą: Marcin Lamch (kontrabas, gitara basowa), Grzegorz Masłowski (perkusja), Cyprian Baszyński (trąbka) i Maciej Kądziela (saksofon). Formacja powstała z inicjatywy dyrektora Fundacji Kręgi Sztuki Wojciecha Majewskiego.
Projekt Circle of Arts Orchestra zadebiutował 7 listopada występem w Changsha Music Hall w prowincji Hunan. Koncert, transmitowany na żywo w sieci, oglądało ponad 60 tysięcy widzów. Kolejne występy grupy odbyły się 11 listopada w Yunnan Arts University w Kunming oraz 12 listopada w Yue Space w Pekinie.

– Trasa koncertowa przebiegła w znakomitej atmosferze i przy świetnym odbiorze publiczności – ocenia Wojciech Konikiewicz. – To już moja druga "tura” w Chinach w ramach Festiwalu Kręgi Sztuki i zapewne nie ostatnia. Szeroka formuła tej imprezy i uniwersalizm pozwalają na realizację nawet unikatowych projektów.

Tak też było i tym razem, kiedy to mogliśmy przedstawić urozmaicony program, złożony zarówno z moich kompozycji, jak i polskich oraz chińskich tematów ludowych w moich opracowaniach. Kwintet złożony z uznanych muzyków kilku generacji polskiego jazzu okazał się tu optymalnym aparatem wykonawczym – dodaje.

Materiały prasowe

Artyści poprowadzili też warsztaty jazzowe zorganizowane w ramach Festiwalu. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się ze studentami w Hunan Normal University w Changshy oraz w Yunnan Arts University w Kunming.

d3ldvtz

W ramach trwającego Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach przez ponad dwa miesiące w największych chińskich miastach odbywają się projekcje polskich filmów, prezentacja branży gier wideo, wystawy, koncerty, wykłady i warsztaty.

3.edycja Festiwalu została objęta Honorowym Patronatem przez Prezesa Rady Ministrów RP, Marszałka Senatu RP oraz Polsko-Chińską Grupę Parlamentarną.
Sponsorem głównym 3. edycji "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach” jest PKO Bank Polski. Sponsorami są także: Tauron, Enea, Orlen, PGE, PFR Foundation. Mecenasem wydarzenia jest Energa.
Partnerami Festiwalu są: China Film Archive, International Student Animation Festival, CUC Anima, European Union Film Festival, Polsko-Chińska Fundacja Komunikacji i Rozwoju.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kręgi Sztuki.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.kregisztuki.pl

d3ldvtz

Podziel się opinią

Share

d3ldvtz

d3ldvtz