Trwa ładowanie...
d3f9m3p

Jeden z najdroższych filmów w historii polskiego kina. "Legiony" już na DVD

Filmowa superprodukcja "Legiony" to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość.
Share
W jednej z głównych ról pojawił się Bartosz Gelner
W jednej z głównych ról pojawił się Bartosz GelnerŹródło: Materiały prasowe
d3f9m3p

To opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.

Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan.

Zobacz też: Kultowy i niepoprawny politycznie. "Polityka" Patryka Vegi już na DVD

d3f9m3p

Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Wydanie zawiera audiodeskrypcję dla osób niewidomych.

Film kupisz TU

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d3f9m3p

Podziel się opinią

Share
d3f9m3p
d3f9m3p