Jerzy Zieliński i reżyser Marcin Dudziak gośćmi Kina Nowe Horyzonty
24 września (czwartek) o godz. 20.00 we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się przedpremierowy pokaz "Króla Życia" Jerzego Zielińskiego – laureata tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni za zdjęcia do filmu "Letnie przesilenie". *"Król Życia" - reżyserski debiut Zielińskiego - to tzw. feel-good movie, historia Edwarda (Robert Więckiewicz), który pod wpływem wypadku, postanawia zupełnie przewartościować swoje dotychczasowe życie. Na ekranie zobaczymy również Magdalenę Popławską i Bartłomieja Topę.*
O filmie: Czterdziestoparoletni Edward, nielubiący swej pracy, jest nieustannie najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje, jakby chodził w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie niemający czasu dla ojca. Pewnego dnia los odmienia jego życie. Nagle zaczyna być szczęśliwy, dostrzegać ludzi i rzeczy, które go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo Edward roztacza pozytywną aurę. Co ważne - nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko wygląda inaczej. Odzyskuje miłość oraz radość bycia tu i teraz.
Kolejnym gościem kina będzie Marcin Dudziak – reżyser „Wołania”, które rywalizowało z innymi tytułami w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty podczas 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty i zostało docenione przez publiczność MFF w Rotterdamie. Adaptacja opowiadania Kazimierza Orłosia „Zimorodek” to piękne, magnetyczne, tajemnicze kino ze wspaniałymi zdjęciami Tomasza Woźniczki. Na pokaz premierowy z udziałem reżysera zapraszamy 25 września (piątek) o godz. 19.30.
O filmie: Męska wyprawa ojca i syna w dół górskiej rzeki daje początek tej prawie pozbawionej słów historii. Nieśpieszna, poetycka opowieść o wyjątkowych chwilach w życiu dziesięcioletniego chłopca, kiedy to coś nieuchwytnego, a jednak przeczuwanego odsłania przed nim swoje znaczenie. Niepojęta dla niego samego ciekawość i pragnienie nowych doznań stają się silniejsze niż strach przed wciąż nie do końca rozpoznanym światem. Poczucie samotności i braku bezpieczeństwa, pomimo obecności ojca, staje się dla chłopca doświadczeniem zapowiadającym jego przemianę. Wszechogarniająca przyroda, w której dominuje obraz płynącej rzeki, wnosi coraz bardziej wyczuwalne, choć trudne do uzasadnienia napięcie. Kiedy zagrożenie staje się realne i konkretne, chłopiec zdaje się być na nieprzygotowany, jednak nic nie będzie już dla niego takie, jakie było przedtem.
Informacje o filmach i cenach biletów na spotkania na www.kinonh.pl.