Trwa ładowanie...
d3mam2n
artur barciś
20-06-2012 14:33

''Jesus of Nazareth'': Scenarzysta "Pulp Fiction" o życiu Jezusa

d3mam2n
d3mam2n

*Roger Avary napisze scenariusz do filmu "Jesus of Nazareth", adaptacji książki Paula Verhoevena.*

Verhoeven, autor filmów "Nagi instynkt", "Showgirls" i "Pamięć absolutna", poinformował jakiś czas temu, że zekranizuje swoją książkę "Jesus of Nazareth", którą wydał w 2010 roku. W literackim dziele reżyser zebrał materiały, jakie sam gromadził przez lata. Książka, przez wielu uważana za kontrowersyjną, nie przedstawia Jezusa jako Boga, ale niebywale inteligentnego, śmiertelnego myśliciela, którego zamierzone działania doprowadziły do rozpowszechnienia chrześcijaństwa.

Jak podkreśla sam Verhoeven, "Jesus of Nazareth" przedstawi historię człowieka, a nie cudotwórcy. Nie będzie to film o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu. Intencją reżysera jest podkreślenie humanistycznego, etycznego aspektu życia Jezusa, a nie religijnego wymiaru.

"Jesus of Nazareth" wpasowuje się w hollywoodzki trend na ekranizowanie życiorysów postaci biblijnych. Przypomnijmy, że Ridley Scott i Steven Spielberg planują realizację dwóch niezależnych produkcji o Mojżeszu, a Darren Aronofsky już niebawem rozpocznie prace na planie filmu "Noah" o życiu Noego.

Scenarzysta Roger Avary ma na koncie przeboje "Pulp Fiction", "Wściekłe psy" i "Żyć szybko, umierać młodo".

d3mam2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mam2n