Trwa ładowanie...
d3s0ga7

Jeszcze nie wieczór

Najnowsze informacje
3.0
(30 głosów)
Oceń:
1
d3s0ga7

"Jeszcze nie wieczór" to film o miłości, przemijaniu i aktorach - ich ekscentryczności, marzeniach zagrania jeszcze jednej, może już ostatniej, wielkiej roli.

Grupa zaawansowanych wiekowo pensjonariuszy Domu Aktora Weterana, z jego codziennością trywialnych wydarzeń, postanawia wystawić "Fausta" J. W. Goethe.

Tym pomysłem zaraża ich aktor po przejściach, który nagle pojawia się w ich spokojnym życiu (w tej roli Jan Nowicki) oraz dwójka młodych ludzi (w tych rolach: Sonia Bohosiewicz i Antoni Pawlicki).

W takim miejscu przeżycia, ludzkie emocje, upływ czasu stają się najbardziej wyraziste. Ma być to film pełen ciepła i humoru, bo jego tematem jest przede wszystkim radość życia, ale nie pozbawiony refleksji nad nim.

Inspiracją była pewna historia, poznana przez Jacka Bławuta przy okazji produkcji filmu dokumentalnego o domach starości dla niemieckiej telewizji ARD, podczas wizyty w Domu Aktora w Weimarze. Reżyser uznał wtedy, że jest zbyt piękna by poruszać ją w dokumencie i postanowił zrealizować na jej podstawie film fabularny. Nie przypuszczał wtedy, że na realizację przyjdzie mu czekać aż 11 lat.

Jeszcze nie wieczór
Tytuł oryginalny

Jeszcze nie wieczór

Gatunek

obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

15.05.2009

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0ga7
d3s0ga7
d3s0ga7