Trwa ładowanie...
d2ghv3i

Jimmy P.

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2ghv3i
Share
Zdjęcie

„Jimmy P.” to amerykański film dramatyczny z 2013 roku. Za reżyserię odpowiada Arnaud Desplechin, zaś za scenariusz Desplechin oraz Julie Peyr i Kent Jones. Muzykę skomponował Howard Shore, autor muzyki z trylogii „Władcy pierścieni” oraz „Hobbita”. Produkcją zajęli się Pascal Caucheteux i Grégoire Sorlat. Obraz uczestniczył w konkursie na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2013 roku.

Obraz jest adaptacją powieści George'a Devereux "Psychotherapy of a Plains Indian". Film przedstawia historię Indianina (w tej roli Del Toro), który po powrocie z frontu II wojny światowej postanawia udać się do psychoanalityka pracującego w renomowanej klinice w Kansas. Z każdą kolejną wizytą obaj panowie czują, że łączy ich coraz silniejsza przyjaźń.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Benicio del Toro jako Jimmy Picard, Mathieu Amalric - Georges Devereux, Elya Baskin - Dr. Jokl, Gina McKee – Madeleine, Ricky Wayne - Dr. Braatoy, Larry Pine - Dr. Karl Menninger, Gary Farmer – Jack, Michelle Thrush - Gayle Picard, Misty Upham – Jane, A Martinez - Bear Willie Claw.

Jimmy P.
Tytuł oryginalny

Jimmy P.

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Czas trwania

114 min.

Obsada
d2ghv3i

Podziel się opinią

Share
d2ghv3i
d2ghv3i
d2ghv3i
d2ghv3i