Trwa ładowanie...
d3b11zl

Jimmy P.

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3b11zl

„Jimmy P.” to amerykański film dramatyczny z 2013 roku. Za reżyserię odpowiada Arnaud Desplechin, zaś za scenariusz Desplechin oraz Julie Peyr i Kent Jones. Muzykę skomponował Howard Shore, autor muzyki z trylogii „Władcy pierścieni” oraz „Hobbita”. Produkcją zajęli się Pascal Caucheteux i Grégoire Sorlat. Obraz uczestniczył w konkursie na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2013 roku.

Obraz jest adaptacją powieści George'a Devereux "Psychotherapy of a Plains Indian". Film przedstawia historię Indianina (w tej roli Del Toro), który po powrocie z frontu II wojny światowej postanawia udać się do psychoanalityka pracującego w renomowanej klinice w Kansas. Z każdą kolejną wizytą obaj panowie czują, że łączy ich coraz silniejsza przyjaźń.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Benicio del Toro jako Jimmy Picard, Mathieu Amalric - Georges Devereux, Elya Baskin - Dr. Jokl, Gina McKee – Madeleine, Ricky Wayne - Dr. Braatoy, Larry Pine - Dr. Karl Menninger, Gary Farmer – Jack, Michelle Thrush - Gayle Picard, Misty Upham – Jane, A Martinez - Bear Willie Claw.

Jimmy P.
Tytuł oryginalny

Jimmy P.

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Czas trwania

114 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b11zl
d3b11zl
d3b11zl