Trwa ładowanie...
d1cbr0a

Joanna Kulig, Dorota Kolak i Radosław Pazura w obsadzie serialu "Zbrodnia"

Share
Joanna Kulig, Dorota Kolak i Radosław Pazura w obsadzie serialu "Zbrodnia"
Źródło: Agencja ZOOM
d1cbr0a

Należąca do Sony Pictures Television Networks (SPT) spółka AXN Central Europe ogłosiła kolejne nazwiska aktorów, którzy dołączyli do obsady Zbrodni (The Crime), trzyodcinkowego serialu produkcji AXN o tajemnicach przeszłości i nierozwiązanych zagadkach sprzed lat. Obok Magdaleny Boczarskiej i Wojciecha Zielińskiego w produkcji zobaczymy Joannę Kulig, Dorotę Kolak i Radosława Pazurę.

Zdjęcia na Półwyspie Helskim ruszyły 29 maja, a serial pojawi się na kanale AXN jesienią 2014 roku.

Joanna Kulig wcieli się w rolę Moniki Krajewskiej, młodej i atrakcyjnej posterunkowej, która wraz z Komisarzem Tomaszem Nowińskim (w tej roli Wojciech Zieliński) pracuje nad rozwiązaniem tajemniczej sprawy na Półwyspie Helskim.

d1cbr0a

Kulig jest jedną z nielicznych polskich aktorek młodego pokolenia, której talent został doceniony również za granicą. Grała m.in. w amerykańskiej produkcji fantasy Hansel i Gretel: Łowcy Czarownic Tommy'ego Wirkoli i francusko-polskim thrillerze Pawła Pawlikowskiego Kobieta z piątej dzielnicy, w którym partnerowała Ethanowi Hawke. Jej rola w odważnej i poruszającej polsko-francukiej produkcji Sponsoring Małgośki Szumowskiej, w której grała u boku Juliette Binoche, została nagrodzona m.in. na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodą Polskiej Akademii Filmowej – Polskimi Orłami 2013. Rodzimym widzom jest znana z filmów Ida, Milion dolarów, czy Nieulotne, a także z seriali Czas Honoru, Ekipa, Teraz albo nigdy czy Szpilki na Giewoncie. Aktorka związana jest z Teatrem Ateneum w Warszawie, gdzie występuje w musicalu Niech no tylko zakwitną jabłonie w reż. Wojciecha Kościelniaka.

W postać inteligentnej i stanowczej Nadkomisarz Marii Wolskiej, bezpośredniej przełożonej i mentorki Tomka, wcieli się Dorota Kolak. Kolak od 1982 roku związana jest z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, pracuje również jako pedagog, prowadząc zajęcia z aktorstwa na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Widzowie telewizyjni znają aktorkę z ról serialowych, m.in. w Radio Romans, Pensjonacie pod Różą, Hotelu 52 czy Barwach szczęścia. Popularność i sympatię Polaków zaskarbiła sobie dzięki roli Ireny Adamowicz – matki głównej bohaterki, Anki, w serialu Przepis na życie.

W produkcji zobaczymy także Radosława Pazurę, który zagra Cezarego Lubczyńskiego, apodyktycznego i skupionego na sobie męża Agnieszki (w tej roli Magdalena Boczarska). Aktor w swoim dorobku ma role w takich produkcjach jak: Szwadron, Pożegnanie z Marią, Oczy niebieskie czy Miłość i gniew w reż. Krzysztofa Kolbergera. Widzom telewizyjnym znany jest m.in. z roli prokuratora w kultowej Sforze czy kreacji serialowego Kuby w Fali zbrodni.

Trzyodcinkowa produkcja AXN zostanie zrealizowana na podstawie serialu Morden i Sandhamn, będącego adaptacją bestsellerowej szwedzkiej powieści Still Waters autorstwa Viveci Sten – kryminału łączącego zbrodnię, pożądanie i tajemnicę. Spokojne życie mieszkańców Półwyspu Helskiego i urlop bohaterów w malowniczej scenerii zostają nieoczekiwanie przerwane przez zagadkę z przeszłości. Wydarzenia okazują się mieć związek z niewyjaśnionymi morderstwami – wszystko na tle surowych i zapierających dech w piersiach krajobrazów polskiego wybrzeża. Produkcja AXN w reżyserii Grega Zglińskiego (Cała zima bez ognia, Pitbull, Paradoks, Wymyk, Londyńczycy) zostanie zrealizowana według scenariusza Igora Brejdyganta. Za produkcję odpowiedzialny jest Opus Film - studio ma na swoim koncie takie filmy jak: IDA, Wymyk, Kongres czy Obietnica. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 29 maja w okolicach Półwyspu Helskiego. Produkcja pojawi się na kanale AXN jesienią 2014 roku.

d1cbr0a

Podziel się opinią

Share
d1cbr0a
d1cbr0a