Trwa ładowanie...
d17xeab

"Judy" wzbudza mieszane uczucia. Dla Renée Zellweger miał to być Oscar

Filmowa biografia Judy Garland z Renée Zellweger w roli głównej nie będzie komercyjnym hitem. Większość recenzji jest bardzo pozytywnych, ale powtarzają się zarzuty, że filmowa Garland ma niewiele wspólnego z prawdziwą aktorką, a Zellweger próbuje zdobyć drugiego Oscara na siłę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renée Zellweger jako Judy Garland podzieliła krytyków
Renée Zellweger jako Judy Garland podzieliła krytyków (Materiały prasowe)
d17xeab

"Judy" opowiada historię legendarnej aktorki i piosenkarki, która w 1968 r. przybywa do Londynu z zamiarem wystąpienia na serii wyprzedanych koncertów. Problemy z głosem, uzależnienia, życie gwiazdy o przemijającym blasku połączone z macierzyństwem – wszystko to zostało pokazane w filmie, który w serwisie Rotten Tomatoes ma aż 84 proc. pozytywnych ocen.

Obejrzyj zwiastun filmu "Judy":

"Judy" trafiła do amerykańskich kin 80 lat po premierze "Czarnoksiężnika z Oz". Filmu z przełomową i bodaj najsłynniejszą rolą Judy Garland, za którą młoda gwiazda zapłaciła wysoką cenę. Garland kojarzy się z niezwykłym talent aktorskim i wokalnym, olśniewającą kariera i miłością widzów. Jej życie nie było jednak usłane różami. Wykorzystywana przez despotyczną matkę i studio filmowe, które chciało zrobić z niej idealną gwiazdę, Garland nigdy nie zaznała normalności. To jedna z najtragiczniejszych postaci w Hollywood.

d17xeab

"Była bardzo skomplikowaną postacią. Ale tutaj jest męczennicą" – czytamy w recenzji "Judy" na łamach "New York Magazine". Podobnego zdania jest krytyk "Chicago Sun-Times", który stwierdził, że Zellweger jako Garland to bardziej "skok po Oscara niż prawdziwe zatracenie się w postaci".

Renée Zellweger jako Judy Garland podzieliła krytyków Materiały prasowe
Renée Zellweger jako Judy Garland podzieliła krytyków (Materiały prasowe)

"Mówienie, że Renée Zellweger na pewno dostanie nominację do Oscara, nie jest tym samym co mówienie, że dobrze zagrała Judy Garland" – pisano w recenzji, w której wymieniano świetne, ale i kompletnie nieudane sceny z laureatką Oscara za drugoplanową rolę we "Wzgórzach nadziei".

Z kolei recenzentka "Film Inquiry" pisała o "Judy" jako "prostym filmie celebrującym ikonę", w którym Zellweger dała najlepszy występ w swojej karierze. "Film jest w porządku, ale Renée Zellweger jest rewelacyjna" – wtórował jej krytyk "East Bay Express".

d17xeab

Niestety najważniejszej recenzji, którą mogłaby napisać Liza Minneli, prawdopodobnie nigdy nie przeczytamy. Córka Judy Garland nie zamierza oglądać filmu o swojej matce w obawie o sposób, w jaki twórcy przedstawili jej rodzinę.

"Judy" zadebiutowała pod koniec września w USA, a od października ma być pokazywana w europejskich kinach. Niestety nic nie słychać o planach związanych z dystrybucją filmu w Polsce.

d17xeab

Podziel się opinią

Share
d17xeab
d17xeab