Trwa ładowanie...

Julia Kamińska zadaje się z Niemcami w Gdyni

Julia Kamińska zadaje się z Niemcami w GdyniŹródło: Wirtualna Polska
dfdmck3
dfdmck3

Do środy potrwają w Gdyni zdjęcia do polsko-niemieckiego filmu familijnego pt. "Zimowy ojciec". W obrazie, którego premierę zaplanowano na grudzień 2010 r., zagra m.in. *Daniel Olbrychski.*

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Gdyni, zdjęcia do filmu realizowane są m.in. na terenie Dalmoru, statku "Żerań", stoczni remontowej Nauta, Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego BCT, a także w okolicach Rewy. Miasto wsparło produkcję filmu w kwocie 360 tys. zł.

"Zimowy ojciec" to historia 11-letniej dziewczynki Katki, która podczas wigilijnego wieczoru przez przypadek dowiaduje się, że jej biologicznym ojcem jest Alexej, dawna miłość jej matki. Wie o nim tylko tyle, że jest rosyjskim marynarzem z Władywostoku, a jego statek cumuje w Polsce do Nowego Roku. Dziewczynka decyduje się na podróż z Berlina, gdzie mieszka, w poszukiwaniu ojca. W pełnej przygód eskapadzie rozlatującym się NRD-owskim busem marki Barkas towarzyszy jej zastępcza babcia 70-letnia Lene, Niemka z Prus Wschodnich.

Zdjęcia do półtoragodzinnego filmu rozpoczęły się 19 stycznia w Jenie (Niemcy), a zakończą 3 marca. Od lutego zdjęcia odbywają się w Polsce: Szczecinie, Gdańsku i Gdyni.

dfdmck3

Reżyserem filmu jest 37-letni Johannes Schmid, który studiował teatrologię i filmoznawstwo, germanistykę, historię sztuki oraz muzykologię w Ratyzbonie, Erlangen i Monachium. Debiutował filmem dla dzieci "Głupia czapka", który w 2007 r. podczas 57. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie otrzymał Nagrodę Mediów Dziecięcych "Biały słoń" w kategorii "najlepsza reżyseria". Schmid realizuje także przedstawienia teatralne.

W "Zimowym ojcu" wystąpią m.in. Nina Monka (Katka), Ursula Werner (Lene) i Merab Ninidze (Alexej). Na ekranie zobaczymy także polskich aktorów, w tym Daniela Olbrychskiego, Julię Kamińską i Dariusza Siastacza z Teatru Miejskiego w Gdyni.

Producentami filmu są polska firma Pokromski Studio oraz niemiecka Schlicht und Ergreifend Film GmbH.

Zobacz także:

dfdmck3

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

dfdmck3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdmck3