Trwa ładowanie...
d3n8pfh
Aktualności

"Jurassic World" zarobił już miliard dolarów poza USA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Jurassic World" zarobił już miliard dolarów poza USA
d3n8pfh

Wytwórnia Universal za sprawą dwóch wielkich przebojów: "Jurassic World" oraz "Szybkich i wściekłych 7" zarobiła w tym roku już rekordowe 6 miliardów dolarów.

"Jurassic World" jest czwartym filmem w historii, któremu udało się zarobić poza Stanami Zjednoczonymi powyżej miliarda dolarów. Poza "Avatarem" (2,027 miliarda) i "Titanikiem" (1,528 miliarda) sztuka ta udała się w kwietniu tego roku produkcji "Szybcy i wściekli 7".

"Jurassic World" jest obecnie trzecim filmem w historii pod względem dochodu i tegorocznym rekordzistą z sumą 1,651 miliarda na koncie.

d3n8pfh

Akcja "Jurassic World" rozgrywa się 22 lata po wydarzeniach z "Parku jurajskiego". Park, który wymarzył sobie John Hammond w końcu działa. Codziennie odwiedza go 20 tysięcy turystów. Działa również laboratorium Hammond Creation Lab, gdzie stworzono nowy gatunek dinozaura.

W filmie grają Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick Robinson, Ty Simpkins, Vincent D'Onofrio, Irrfan Khan, Jake Johnson, Omar Sy i Judy Greer. Steven Spielberg pełni rolę producenta wykonawczego.

d3n8pfh

Podziel się opinią

Share
d3n8pfh
d3n8pfh