Trwa ładowanie...
d2o9a5v
Aktualności

"Jurassic World" zarobił już miliard dolarów poza USA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Jurassic World" zarobił już miliard dolarów poza USA
d2o9a5v

Wytwórnia Universal za sprawą dwóch wielkich przebojów: "Jurassic World" oraz "Szybkich i wściekłych 7" zarobiła w tym roku już rekordowe 6 miliardów dolarów.

"Jurassic World" jest czwartym filmem w historii, któremu udało się zarobić poza Stanami Zjednoczonymi powyżej miliarda dolarów. Poza "Avatarem" (2,027 miliarda) i "Titanikiem" (1,528 miliarda) sztuka ta udała się w kwietniu tego roku produkcji "Szybcy i wściekli 7".

"Jurassic World" jest obecnie trzecim filmem w historii pod względem dochodu i tegorocznym rekordzistą z sumą 1,651 miliarda na koncie.

d2o9a5v

Akcja "Jurassic World" rozgrywa się 22 lata po wydarzeniach z "Parku jurajskiego". Park, który wymarzył sobie John Hammond w końcu działa. Codziennie odwiedza go 20 tysięcy turystów. Działa również laboratorium Hammond Creation Lab, gdzie stworzono nowy gatunek dinozaura.

W filmie grają Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick Robinson, Ty Simpkins, Vincent D'Onofrio, Irrfan Khan, Jake Johnson, Omar Sy i Judy Greer. Steven Spielberg pełni rolę producenta wykonawczego.

d2o9a5v

Podziel się opinią

Share

d2o9a5v

d2o9a5v