Trwa ładowanie...
Jurassic World
08-09-2015 03:34

"Jurassic World" zarobił już miliard dolarów poza USA

"Jurassic World" zarobił już miliard dolarów poza USA
d3gy1cl
d3gy1cl

Wytwórnia Universal za sprawą dwóch wielkich przebojów: "Jurassic World" oraz "Szybkich i wściekłych 7" zarobiła w tym roku już rekordowe 6 miliardów dolarów.

"Jurassic World" jest czwartym filmem w historii, któremu udało się zarobić poza Stanami Zjednoczonymi powyżej miliarda dolarów. Poza "Avatarem" (2,027 miliarda) i "Titanikiem" (1,528 miliarda) sztuka ta udała się w kwietniu tego roku produkcji "Szybcy i wściekli 7".

"Jurassic World" jest obecnie trzecim filmem w historii pod względem dochodu i tegorocznym rekordzistą z sumą 1,651 miliarda na koncie.

Akcja "Jurassic World" rozgrywa się 22 lata po wydarzeniach z "Parku jurajskiego". Park, który wymarzył sobie John Hammond w końcu działa. Codziennie odwiedza go 20 tysięcy turystów. Działa również laboratorium Hammond Creation Lab, gdzie stworzono nowy gatunek dinozaura.

d3gy1cl

W filmie grają Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick Robinson, Ty Simpkins, Vincent D'Onofrio, Irrfan Khan, Jake Johnson, Omar Sy i Judy Greer. Steven Spielberg pełni rolę producenta wykonawczego.

d3gy1cl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gy1cl