Trwa ładowanie...
d2wb8m2

"Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego na DVD i Blu-ray

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego na DVD i Blu-ray
(Studio Munka-SFP)
d2wb8m2

Premiera najnowszego filmu Roberta Glińskiego była niewątpliwie jednym z najszerzej komentowanych wydarzeń początku 2014 roku. Obrazowi Glińskiego od samego początku towarzyszyły liczne dyskusje na temat wartości, patriotyzmu, bohaterstwa. Jedni zarzucali reżyserowi, że wielkich bohaterów, jakimi niewątpliwie byli Rudy, Alek i Zośka, pokazał jako zwykłych chłopców. Inni za tę normalność go wychwalali.

Zbliżająca się 70-ta rocznica Powstania Warszawskiego to doskonały moment, aby przypomnieć sobie historię chłopców, których odwaga i ideały wzbudziły w ludziach nadzieję, że świat może być lepszy - tylko trzeba o niego walczyć.

W sklepach wydanie DVD pojawi się w formie bookletu – oprócz płyty z filmem zawierać będzie kadry z filmu, fotosy z planu, eksplikację reżysera, wywiady (m.in. z operatorem Pawłem Edelmanem oraz odtwórcami ról Zośki, Rudego i Alka).

Zarówno na płycie DVD jak i Blu-ray znajdzie się ok. 60-minutowy audiowizualny materiał dodatkowy, zawierający między innymi:
- kulisy powstawania filmu
- wywiady z twórcami i aktorami
- usunięte sceny i ujęcia
- alternatywne zakończenie
- teledysk z hitem Dawida Podsiadło oraz materiał z planu produkcji teledysku
- komentarze audio reżysera i aktorów

Film z audiodeskrypcją.

Popularność filmu przyczyniła się również do wzrostu zainteresowania książką, która znalazła się już na liście TOP w Empiku. Wydawnictwo Nasza Księgarnia, które przygotowało „filmowe” wydanie książki Aleksandra Kamińskiego z okładką filmową, wkładką ze zdjęciami z planu oraz autorskim komentarzem Roberta Glińskiego, zdecydowało się na dodruk powieści.

d2wb8m2

*"Kamienie na szaniec" – premiera DVD i Blu-ray już 28 lipca.*

d2wb8m2

Podziel się opinią

Share

d2wb8m2

d2wb8m2