Trwa ładowanie...
d1399p0

"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów": Kulisy powstawania

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów": Kulisy powstawania
d1399p0

Kto jest winny, gdy walą się kolejne budynki i rośnie liczba ofiar? Kto będzie na tyle silny, aby zapanować nad bohaterami i poskromić ich przerażające zdolności? W najnowszej produkcji Marvela *"Kapitan Ameryka: wojna bohaterów" dojdzie do rozłamu w drużynie Avengers, w wyniku którego utworzą się dwa obozy. Jednym dowodzić będzie Steve Rogers/Kapitan Ameryka, a drugim niespodziewanie Tony Stark/Iron Man. Film w reżyserii braci Russo wejdzie do kin już 6 maja.*

Bracia Russo już w "Zimowym żołnierzu" udowodnili, że są twórcami o silnej wrażliwości wizualnej, niezwykle dbają o szczegóły, ale co najważniejsze potrafią wykreować coś unikalnego - duszę w swoich bohaterach, sprawiając, że widz mocno się do nich przywiązuje. Chris Evans, wcielający się w postać Kapitana Ameryki czyli Steva Rogersa docenia sposób narracji reżyserów: „Bracia Russo opowiadają ludzką historię z życia superbohaterów, zamiast tworzyć film o superbohaterach – tylko trochę uczłowieczony”. "Wojna bohaterów" to niezwykły film, który jest o wiele bardziej dorosły – "Zimowy żołnierz" był zmianą kierunku – mówi Robert Downey Jr. – brawurowy Tony Stark/Iron Man – poprzedni film był innym, nowym ujęciem tematu, a tu twórcy poszli krok dalej – dodaje RDJr.

„Potrzebna była radykalna zmiana, jeśli kolejny film z Kapitanem miał mieć jakikolwiek sens” zauważa Joe Russo, a Anthony dodaje: - Fabuła "Wojny bohaterów" dała nam nowe możliwości. Każdy staje się jednocześnie bohaterem pozytywnym i negatywnym. Już po pierwszych zwiastunach filmu można było zauważyć, że tonacja "Wojny bohaterów" będzie nieco mroczniejsza, gdyż bohaterowie o wyrazistych osobowościach, którzy dobrze się znają, a ich relacje są pełne starych urazów, czasem uprzedzeń bądź zadrażnień, będą musieli stanąć po jednej ze stron. I nie będzie to łatwe, gdyż – „nie ma tu dobrych i złych, tylko przyjaciele i rodzina – dlatego ten konflikt ma taką siłę” – konkluduje Chris Evans.

d1399p0

"Kapitan Ameryka: wojna bohaterów" w kinach od 6 maja!

d1399p0

Podziel się opinią

Share

d1399p0

d1399p0