Trwa ładowanie...
d1abx15

Karolina Bruchnicka i Jacek Fedorowicz – laureatami Kryształowych Żagli Filmowych

W sobotę 28 września podczas II edycji Giżyckiego Festiwalu Filmowego w kinie Nowa Fala wręczono Kryształowe Żagle Filmowe - nagrody festiwalu, który przypomina debiuty sprzed lat i prezentuje pierwsze filmy młodych twórców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook.com/FotografiaTomaszKarolski/
Facebook.com/FotografiaTomaszKarolski/ (fot. Fotografia Tomasz Karolski)
d1abx15

Idea festiwalu polega na połączeniu doświadczenia i dojrzałości uznanych twórców ze świeżą energią artystów, którzy są dopiero na początku swojej filmowej drogi.

W tym roku wyróżniono Karolinę Bruchnicką - młodą i utalentowaną aktorkę, która zadebiutowała w filmie "Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka.
Honorowy Kryształowy Żagiel Filmowy powędrował w ręce Jacka Fedorowicza - legendy polskiego kina i estrady, debiutującego w 1960 r. w filmie „Do widzenia, do jutra” w reżyserii Janusza Morgensterna. Oba filmy zaprezentowano na tegorocznej edycji festiwalu.

Po wręczaniu nagród odbyło się wyjątkowe spotkanie z Jackiem Fedorowiczem, które poprowadziła Weronika Wawrzkowicz (rozmawiambolubie.pl), dziennikarka radiowa i telewizyjna, pasjonatka dobrego kina. Podczas rozmowy Jacek Fedorowicz oczarował widzów wyjątkowymi opowieściami filmowymi z lat 60. i 70., które 16 października ukażą się w jego najnowszej książce „Mistrz Offu” (wydawnictwo Wielka Litera).

II Giżycki Festiwal Filmowy to nowa inicjatywa na filmowej mapie Polski.
Festiwal prezentuje starannie wyselekcjonowane etiudy i łączy je ze spektakularnymi debiutami uznanych reżyserów. W tym roku festiwalowa formuła została poszerzona o warsztaty aktorskie i reżyserskie, z których skorzystali uczniowie mazurskich szkół.
Poprowadzili je: nagrodzona Karolina Bruchnicka, Bożena Stachura – aktorka znaną m.in. z filmu „Jak pies z kotem” a także Tomasz Soliński (Weź to nakręć).

Na miejsce festiwalu nie bez przyczyny zostało wybrane Giżycko. To właśnie tu swój debiutancki, nominowany do Oscara film „Nóż w wodzie” nakręcił Roman Polański.

Miejsca festiwalowe: kino Nowa Fala.
Hotele partnerskie: Hotel St. Bruno, Hotel Tajty.
Kawiarnia festiwalowa: Lokal 25.
Organizator: Outdoor Cinema.
Partnerzy: Warszawska Szkoła Filmowa.
Partnerzy lokalni: Giżyckie Centrum Kultury, miasto Giżycko.
Szczegóły na stronie: Kino.Gizycko.pl

d1abx15

Podziel się opinią

Share

d1abx15

d1abx15