Trwa ładowanie...
d1zcu3g

Katedra

Najnowsze informacje
4.8
(3568 głosów)
Oceń:
13
7
d1zcu3g

Pielgrzym przybywa do przedziwnej, ni to organicznej, ni to kamiennej budowli, gdzieś w kosmosie. Czega go tam los, jakiego sobie nawet nie wyobrażał.

"Katedra" to krótkometrażowy film wykonany w całości na komputerze przez Tomka Bagińskiego. Kanwą filmu jest opowiadanie Jacka Dukaja o takim samym tytule, bardzo dobrze przyjęte przez czytelników.

Po kilkunastu miesiącach pracy, zakończonej w kwietniu tego 2002, film został rozesłany na kilka festiwali filmowych zdobywając wiele nagród i wyróżnień. W tym najważniejszą nagrodę na targach Siggraph 2002 w kategorii Best Animated Short. Film zdobył główną nagrodę brytyjskiego festiwalu filmowego BAF w kategorii "short film digital" (krótkometrażowy film zrealizowany techniką komputerową). Otrzymał także nagrodę publiczności hiszpańskiego festiwalu sztuki nowoczesnej ART FUTURA. A także nominację do Oscara 2003 dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego.

Katedra
Tytuł oryginalny

Katedra

Gatunek

animowany, sci-fi, krótkometrażowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2002

Czas trwania

6 min.

Obsada

Podziel się opinią

13
7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zcu3g
d1zcu3g
d1zcu3g
d1zcu3g

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj