Trwa ładowanie...
d15jw1y

Kevin Sorbo

Najnowsze informacje
3.7
(39 głosów)
Oceń:
d15jw1y

Kevin Sorbo to amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Jego debiut miał miejsce w 1988 roku, gdy wystąpił gościnnie w serialu "Jeden plus dziesięć" jako Barry. Rozpoznawalność przyniosła mu natomiast rola Herkulesa w produkcjach "Herkules i Amazonki", "Herkules i zaginione królestwo" oraz "Xena: Wojownicza księżniczka". Wcielił się również w jego rolę w serialu "Herkules". Ponadto odgrywał postać Dylana Hunta w popularnej serii telewizyjnej "Andromeda".

Kevin Sorbo – życiorys

Kevin David Sorbo urodził się w Mound w amerykańskim stanie Minnesota. Aktor jest synem Ardis Sorbo, pielęgiarki, oraz Lynna Sorbo, nauczyciela biologii i matematyki w szkole podstawowej. W młodości dorastał wraz z rodzicami i czwórką rodzeństwa: trzema braćmi i jedną siostrą. W szkole średniej wykazywał szczególne zainteresowanie sportem, głównie baseballem, koszykówką i piłką nożną. Będąc uczniem Moorhead State College był też bardzo dobrym graczej w hokej. Edukację zakończył jako absolwent wydziału marketingu i reklamy na Moorhear State University. Wcześniej podróżował też z trupą teatralną w Dallas, z którą odbył tournée po Europie i Australii.

Kevin Sorbo – filmy i seriale

Na początku swojej kariery Kevin Sorbo pracował głównie jako model i odnosił na tym polu spore sukcesy, występując między innymi w ponad 150 reklamach. W 1986 roku przeprowadził się do Los Angeles, gdzie studiował aktorstwo, a rok później przeniósł się do Hollywood. Jego debiutem aktorskim była gościnna rola w sitcomie sportowym "Jeden z dziesięciu". Później pojawił się też w produkcjach "Santa Barbara" i "Zdrówko".

W 1992 roku został zaangażowany do roli doktora Tadeusza Kocińskiego w dreszczowcu "Stan krytyczny". W kolejnych latach grał głównie w serialach, takich jak chociażby "Napisała: Morderstwo", "Komisarze" czy "Rzeź niewiniątek". Pierwszym dużym sukcesem w karierze Kevina Sorbo była jego kreacja bohatera mitologii greckiej Herkulesa w filmach "Herkules i Amazonki", "Herkules i zaginione królestwo", "Herkules i ognisty krąg" i "Xena: Wojownicza księżniczka". Występował też przez cztery lata w serialu "Herkules", gdzie grał tytułowego bohatera.

Następnie Kevin Sorbo pojawił się w sitcomie "Cybill" oraz zagrał rolę barbażyńcy Kulla w filmie kinowym "Kull zdobywca". Kolejnym przełomem w jego aktywnościach aktorskich była rola kapitana Dylana Hunta w serialu science fiction "Andromeda". W późniejszych latach Kevin Sorbo zagrał jeszcze w takich produkcjach jak "Anioł zemsty", "Z podniesionym czołem 2: Odwet", "Z podniesionym czołem 3: W imię sprawiedliwości", "Poznaj moich Spartan", "Uważaj na wilkołaka", "A gdyby tak..", "Surferka z charakterem" oraz "Bóg nie umarł".

Kevin Sorbo – życie prywatne

Kevin Sorbo urodził się w Mound w stanie Minnesota. W przeszłości aktor był związany z Erin Dodson, z którą bywał widywany w latach 1993-1995. W styczniu 1998 roku poślubił Sam Jenkins, amerykańską aktorkę. Żona Kevina Sorbo, znana w późniejszych latach głównie jako Sam Sorbo, oprócz aktorstwa zajmowała się też pisaniem książek i pełniła rolę dziennikarki radiowej. Dzieci Kevina Sorbo i Sam Jenkins to syn Braedon Cooper, drugi syn Shane Haaken oraz córka Octavia Flynn. Kevin Sorbo ma 191 centymentrów wzrostu i w 2018 roku skończył 60 lat.

Kevin Sorbo – wiara

Kevin Sorbo deklaruje się jako osoba o chrześcijańskich poglądach. Aktor wielokrotnie wspominał, że jego wiara znacznie ograniczyła mu możliwości rozwoju zawodowego w Hollywood, gdzie jego zdaniem "nie brakuje uprzedzeń wobec chrześcijan i ludzi wierzących w Boga". Wiara Kevina Sorbo była przedmiotem wielu medialnych spekulacji i debat. Jednocześnie Sorbo identyfikuje się jako osoba niezależna politycznie. W przeszłości głosował na Ronalda Reagana i Billa Clintona. Popierał również Donalda Trumpa, co wyraził swego czasu słowami: "Gdyby Jezus żył, głosowałby na Trumpa."

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jw1y
d15jw1y
d15jw1y