Trwa ładowanie...

"Kiler 3": kto tęskni za latami 90.?

Media obiegła informacja o tym, że doczekamy się trzeciej części "Kilera". Ale takie plotki pojawiają się już od lat. Czy tym razem okaże się to prawdą?

"Kiler 3": kto tęskni za latami 90.?Źródło: Forum
d41d5zc
d41d5zc

Gdy w 1997 r. "Kiler" trafił na ekrany kin, z miejsca podbił publiczność. Komedia zyskała status kultowej, a dialogi z filmu do dziś funkcjonują w potocznej mowie. Do kin film przyciągnął 2,2 mln widzów. Nic dziwnego, że dwa lata po tym sukcesie, twórcy postanowili wypuścić kontynuację przygód Jerzego Kilera. I tak w 1999 r. w kinach pojawił się film "Kiler-ów 2-óch".

Komedia, choć bardzo ciepło przyjęta przez publiczność, nie powtórzyła już sukcesu jedynki. Ale fani czekali na kolejną część. Reżyser Juliusz Machulski powiedział w jednym z wywiadów: - Szansa na trzeciego "Kilera" będzie wtedy, gdy drugą część obejrzą 3 miliony widzów. Jak to się stanie, to myślę, że podniosę tę rękawicę raz jeszcze. Jednym słowem: nie mówię nie.

Zobacz także: "Futro z misia": fragment filmu z Izą Miko

Do kin na "Kiler-ów 2-óch" poszło 1,2 mln widzów. Do tej pory trzecia część nie powstała, mimo wyczekiwań fanów i komentarzy samego Cezarego Pazury, który nie ukrywał w wywiadach, że sam chętnie wziąłby udział w projekcie.

d41d5zc

- Nawet miałem pomysł na trójkę i wspominałem o nim Julkowi. Chciałem, aby Kiler z Siarą zostali wyekspediowani w przyszłość do "Seksmisji", do Stuhra i Łukaszewicza na pomoc, bo im tam nie wyszło – śmiał się w wywiadzie z Magdaleną Walusiak.

Hollywood zainteresowało się "Kilerem"

Pierwszy "Kiler" okazał się u nas takim sukcesem, że zainteresowali się nim Amerykanie. Scenarzysta filmu Piotr Wereśniak mówił, że wytwórnia Hollywood Pictures kupiła prawa do filmu za 600 000 $. Mówiono, że premiera remake'u ma się odbyć w 2000 roku. Na reżyserskim stołku zasiąść miał Barry Sonnenfeld, a rolę Kilera chciano powierzyć Jimowi Carreyowi lub Willowi Smithowi.

- Jest taka scena w "Kiler-ach 2-óch", w której ja i cała moja ekipa czekamy na lotnisku z wielką tablicą "Barry Sonnenfeld" na przylot tego reżysera. Myślę, że jest to niezły żart – mówił Machulski, komentując te plany.

Niestety, do realizacji filmu nie doszło. Wytwórnia upadła i scenariusz trafił na półkę.

d41d5zc

Polacy zrobią 3. część

Amerykańska wersja filmu nie powstała, ale teraz temat kontynuacji serii w Polsce znów powraca. Jak podaje "Fakt", Cezary Pazura współtworzył scenariusz 3. części, a obecnie trwa kompletowanie obsady. Do swojej roli ma powrócić Katarzyna Figura.

Zdawać by się mogło, że czasy komedii gangsterskiej, tak popularnej w Polsce na przełomie XX i XXI wieku, przeminęły bezpowrotnie. Ale 25 grudnia na ekrany kin trafi "Futro z misia" – komedia w reżyserii Michała Milowicza, któremu do filmu udało się zwerbować aktorów kojarzonych z takimi hitami, jak "Poranek kojota" czy właśnie "Kiler". Ponadto powstaje też druga część filmu "Chłopaki nie płaczą". "Kiler 3" byłby kontynuacją tego trendu. Jeśli twórcy zadbają o dobre dialogi i scenariusz, możemy się spodziewać sukcesów. Zdaje się, że polska widownia stęskniła się za starą, dobrą komedią gangsterską.

d41d5zc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41d5zc