Trwa ładowanie...

Kolekcja Vintage: hity amerykańskiego kina, które trzeba znać

Kolekcja hollywoodzkich klasyków przygotowana przez Filmostradę to bardzo atrakcyjny wycinek historii sygnowany logiem studia Universal.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kolekcja Vintage: hity amerykańskiego kina, które trzeba znaćŹródło: Materiały prasowe
d1rx2e1
d1rx2e1

W skład Kolekcji Vintage wchodzi dziesięć filmów wydanych na DVD w pudełku z kartonową obwolutą. Na wszystkich widnieje logo wytwórni Universal, w wielu z nich pojawiają się ci sami aktorzy, trzy są dziełami jednego reżysera. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich jest hasło "klasyka amerykańskiego kina", reprezentująca odmienne gatunki, style i czas powstania.

Oto filmy, które wchodzą w skład Kolekcji Vintage od Filmostrady:

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Mamy więc trzy najbardziej znane filmy Alfreda Hitchcocka, które bronią się pod każdym względem mimo upływu lat. Występ Gregory'ego Pecka w "Zabić drozda" to klasa sama w sobie, z kolei w "Przylądku strachu" Peck świadomie ustępuje pola antagoniście granego przez Roberta Mitchuma. Tytuł tego filmu jest zazwyczaj kojarzony z remakiem Martina Scorsese z 1991 r., gdzie rolę czarnego charakteru zagrał Robert De Niro. Tymczasem to Mitchum stworzył w czarno-białym oryginalne prawdziwie przerażającą postać, która mroziła krew w żyłach samą obecnością na ekranie.

d1rx2e1

Najstarszym filmem w kolekcji jest western "Winchester '73" z 1950 r. Formalnie główną rolę zagrał tam James Stewart, choć scenariusz opowiada w dużej mierze o losach tytułowego karabinu, który zmienił Dziki Zachód. Stewart zagrał także tytułową rolę w biograficznej laurce "Historia Glenna Millera". Świetna muzyka i występy muzycznych legend (Louis Armstrong , Frances Langford, Gene Krupa) rekompensują cukierkowy scenariusz i niewiarygodne dialogi.

W Kolekcji Vintage znalazły się aż trzy filmy z 1973 r., które reprezentują całkowicie odmienną tematykę i styl. Epickie widowisko "Spartakus" z Kirkiem Douglasem nadal zachwyca rozmachem. "Żądło" to połączenie genialnej obsady z równie mistrzowskim scenariuszem, z kolei "Amerykańskie graffiti" to przykład wizjonerstwa George'a Lucasa, który bywa ceniony wyłącznie za zrewolucjonizowanie kina "Gwiezdnymi wojnami". Tymczasem już w "Amerykańskim graffiti" pokazał nową jakość przesiąkniętą jego zamiłowaniem do kina dokumentalnego.

Wszystkie filmy z Kolekcji Vintage są wydaniami jednopłytowymi, zawierającymi dodatki w formie oryginalnych zwiastunów, nagrań making-of, rozmów z twórcami po latach itp. Wszystkie filmy można obejrzeć z polskimi napisami. Polskiego lektora można wybrać wyłącznie w trzech filmach Hitchcocka i "Żadle".

Oglądaj: Agnieszka Smoczyńska o sukcesie filmu "Fuga": Miałam świadomość, że to był dla mnie sprawdzian

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1rx2e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rx2e1