Trwa ładowanie...

"Kongres" Lema = 70 minut akcji + 50 minut animacji

"Kongres" Lema = 70 minut akcji + 50 minut animacjiŹródło: megafon.pl
d37e3hv

Kinowa adaptacja opowiadania "Kongres futurologiczny" Stanisława Lema w reżyserii Ariego Folmana składać się będzie z 70 minut tradycyjnego filmu i 50 minut animacji.

"Kongres futurologiczny", którego narratorem i bohaterem jest Ijon Tichy, przedstawia antyutopijną wizję społeczeństwa przyszłości. Futurologiczny koszmar ukazany został w obrazie świata, którego materialną i duchową nędzę maskują halucynacje wywołane działaniem środków chemicznych. Środki te, rozpylone w powietrzu, sprawiają, że postrzegana "rzeczywistość" jawi się mieszkańcom owego świata w postaci sielankowych projekcji ich marzeń i pragnień.

W części fabularnej bohaterką będzie bezrobotna, starzejąca się aktorka (w tej roli Robin Wright), która podpisuje kontrakt z wytwórnią filmową na sprzedaż swego wizerunku. Dzięki temu studio będzie mogło wykorzystywać niestarzejącą się postać gwiazdy w kolejnych produkcjach. Akcja części animowanej odbywa się dwadzieścia lat później, kiedy umowa ma być renegocjowana. Studio stało się jednak własnością koncernu farmaceutycznego, który chce tożsamość aktorki przerobić na lek.

W filmie wystąpią również Kodi Smit-McPhe, Paul Giamatti, Danny Huston i Harvey Keitel.

d37e3hv

Autorem dzieła jest twórca "Walca z Baszirem", Ari Folman. - Obecnie pracujemy nad częścią animowaną, która powinniśmy zakończyć w ciągu 10 miesięcy - zapewnił reżyser. Prace nad animacją kontynuowane są w Polsce oraz Izraelu, Belgii, Niemczech i Luksemburgu.

Premiera filmu planowana jest na styczeń 2013 roku.
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d37e3hv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37e3hv