Trwa ładowanie...
d26qhuj
Aktualności

Koniec zdjęć do "AmbaSSady"

Share
Koniec zdjęć do "AmbaSSady"
d26qhuj

W Warszawie zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu *Juliusza Machulskiego, komedii fantastycznej "AmbaSSada". Na ekranie zobaczymy m.in. Roberta Więckiewicza w roli Adolfa Hitlera i Nergala jako Joachima Ribbentropa.*

Akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych - w sierpniu 2012 i 1939 roku. Bohaterami opowieści są Melania i Przemek (Magdalena Grąziowska i Bartosz Porczyk) mieszkańcy pewnej warszawskiej kamienicy, w której przed wojną mieściła się ambasada Niemiec. Przez przypadek odkrywają, że jazda windą przenosi ich w czasie.

W filmie występują również Ksawery Szlenkier, Aleksandra Domańska, Robert Więckiewicz, Jan Englerti Anna Romantowska. Za kamerą stanął Witold Adamek, a scenografią zajął się Wojciech Żogała.

Machulskisam napisał scenariusz, zainspirowany wydarzeniami z prywatnego życia. Przeprowadzka skłoniła go do szperania w historii nowego miejsca zamieszkania. Premiera "AmbaSSady" planowana jest na przyszły rok.

Reżyserski dorobek Juliusza Machulskiego zamyka film "Kołysanka". Jako producent pracował przy obrazach "Uwikłanie" i "W ciemności".

d26qhuj

Podziel się opinią

Share
d26qhuj
d26qhuj