Trwa ładowanie...

Kortez specjalnie stworzył piosenkę do filmu „Kamerdyner” Filipa Bajona

Już można obejrzeć teledysk do najnowszej piosenki Korteza „Stare drzewa”. Utwór został napisany specjalnie do filmu „Kamerdyner” Filipa Bajona.

Share
Kortez specjalnie stworzył piosenkę do filmu „Kamerdyner” Filipa Bajona
Źródło: Youtube.com
d30heps

„Kamerdyner” Filipa Bajona to kolejna epicka historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film wejdzie do kin dopiero 21 września, ale już teraz możemy zobaczyć Mariannę Zydek i Sebastiana Fabijańskiego w najnowszym teledysku Korteza.
Jego utwór „Stare drzewa” idealnie wpisuje się w fabułę filmu.

„Kamerdyner” opowiada o trudnej miłości dwójki młodych ludzi na początku XX wieku. Mateusz Krol (Sebastian Fabijański) to kaszubski chłopak, który jako dziecko trafia do domu pruskiej arystokratki Gerdy von Krauss (Anna Radwan)
. Rówieśniczką Mateusza jest córka Gerdy – Marita (Marianna Zydek). Niestety miłość młodych ludzi zostanie za chwilę rozdzielona zmianami politycznymi. Na skutek traktatu wersalskiego von Kraussowie tracą wpływy i majątek, a niechęć między sąsiadami – Kaszubami, Polakami i Niemcami zaczyna narastać. Niebawem wybuchnie II wojna światowa, a w lasach Piaśnickich naziści dokonają w Lasach Piaśnickich pierwszego ludobójstwa tej wojny.

„Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona będzie walczył o statuetkę Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

d30heps

Podziel się opinią

Share
d30heps
d30heps