Trwa ładowanie...

''Królewna Śnieżka'': Co łączy baśniową postać z Björk i Drakulą? [foto]

Eiko Ishioka - jedna z najbardziej uznanych projektantek Japonii. W swoich pracach, które cechowały się sporą dawką autorskiej awangardy, nawiązywała do danej epoki. Projektantka zdobyła Oscara za najlepsze kostiumy do filmu "Drakula" w reżyserii Francisa Forda Coppoli w roku 1992.

Share
''Królewna Śnieżka'': Co łączy baśniową postać z Björk i Drakulą? [foto]
Źródło: Relativity Media
d1at3k9

Zdobyła Oscara za kostiumy do słynnej "Drakuli" Coppoli, wyreżyserowała teledysk Björk i zaprojektowała stroje do najnowszej adaptacji baśni braci Grimm pt. "Królewna Śnieżka" (w kinach od 16 marca). Łączyła awangardę z tradycją. Eiko Ishioka stworzyła kostiumy dla Złej królowej (Julia Roberts) i pięknej Śnieżki (Lily Collins). O bardziej baśniowych sukniach nie można nawet marzyć!**

Ponadto zaprojektowała oficjalny plakat do wystawy Expo 1970 w Japonii, otrzymała nagrodę Grammy za projekt okładki płyty Milesa Davisa „Tutu”, była nominowana do prestiżowych Nagród Tony za kostiumy oraz scenografię do broadwayowskiej wersji „M. Butterfly”. Wyreżyserowała także teledysk Björk do piosenki "Cocoon”, odpowiadała za kostiumy na ceremonii otwarcia Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie, była członkiem jury na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1996 roku.

Najnowsze i niestety ostatnie projekty Eiko będziemy mogli podziwiać już od 16 marca w „Królewnie Śnieżce”. Eiko Ishioka zmarła 21 stycznia, miała 73 lata. Poniżej prezentujemy projektantkę przy pracy, a także zamieszczamy kilka nowych kadrów z filmu, które niedawno opublikowano w internecie.

d1at3k9

Podziel się opinią

Share
d1at3k9
d1at3k9