Trwa ładowanie...
d1s7yh0

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków

Najnowsze informacje
3.5
(104 głosy)
Oceń:
10
3
d1s7yh0

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to ponadczasowa opowieść o zjawiskowo pięknej, a zarazem dobrej księżniczce oraz jej próżnej i na wskroś złej macosze. Podła królowa, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem, każdego dnia zadaje mu to samo pytanie: „Lustereczko powiedz przecie, któż jest najpiękniejszy w świecie”. Pewnego dnia, zamiast jak zwykle odpowiedzieć: „Ty, królowo”, lustro mówi: „Śnieżka”.

Zazdrosna i ogarnięta wściekłością królowa rozkazuje zgładzić niewinna dziewczynę, jednak Śnieżce udaje się uniknąć śmierci. Królewna znajduje schronienie w chatce siedmiu krasnoludków, ale po jakimś czasie macosze udaje się ją odnaleźć. Krasnoludki wyruszają do pracy, tymczasem królowa w przebraniu odwiedza Śnieżkę i częstuje ją zatrutym jabłkiem.

Dziewczyna zapada w wieczny sen, a zrozpaczone krasnoludki postanawiają oddać hołd jej urodzie oraz nieskazitelnemu sercu i umieszczają jej ciało w kryształowym sarkofagu. To jednak nie koniec historii. Pewnego dnia do chatki krasnoludków przybywa książę i dzięki pocałunkowi pełnemu czystej miłości budzi Śnieżkę do życia, pokonując zły czar. Zakochana para żyje długo i szczęśliwie.

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to prawdziwy klasyk baśniowej animacji. Film ten od ponad 70 lat wyznacza standardy w ekranizacji kolejnych baśni i po dziś dzień urzeka swym ciepłem oraz magią. W 1939 roku otrzymał Oscara za „innowacyjną animację oraz oczarowanie niezliczonej ilości serc i stworzenie podwalin pod zupełnie nową gałąź rozrywki”.

Może się poszczycić pierwszą ścieżką dźwiękową w historii kinematografii oraz pierwszym użyciem muzyki w celu budowy fabuły. Był pierwszym tytułem, który został oddelegowany do zbiorów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych. Do dnia dzisiejszego doczekał się dziewięciu adaptacji i tysięcy pochlebnych opinii ze strony krytyków. Wciąż jest jedną z najbardziej uwielbianych i najczęściej oglądanych animowanych baśni na świecie.

Podziel się opinią

10
3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s7yh0
d1s7yh0
d1s7yh0