WP
WP

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to ponadczasowa opowieść o zjawiskowo pięknej, a zarazem dobrej księżniczce oraz jej próżnej i na wskroś złej macosze. Podła królowa, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem, każdego dnia zadaje mu to samo pytanie: „Lustereczko powiedz przecie, któż jest najpiękniejszy w świecie”. Pewnego dnia, zamiast jak zwykle odpowiedzieć: „Ty, królowo”, lustro mówi: „Śnieżka”.

Zazdrosna i ogarnięta wściekłością królowa rozkazuje zgładzić niewinna dziewczynę, jednak Śnieżce udaje się uniknąć śmierci. Królewna znajduje schronienie w chatce siedmiu krasnoludków, ale po jakimś czasie macosze udaje się ją odnaleźć. Krasnoludki wyruszają do pracy, tymczasem królowa w przebraniu odwiedza Śnieżkę i częstuje ją zatrutym jabłkiem.

Dziewczyna zapada w wieczny sen, a zrozpaczone krasnoludki postanawiają oddać hołd jej urodzie oraz nieskazitelnemu sercu i umieszczają jej ciało w kryształowym sarkofagu. To jednak nie koniec historii. Pewnego dnia do chatki krasnoludków przybywa książę i dzięki pocałunkowi pełnemu czystej miłości budzi Śnieżkę do życia, pokonując zły czar. Zakochana para żyje długo i szczęśliwie.

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to prawdziwy klasyk baśniowej animacji. Film ten od ponad 70 lat wyznacza standardy w ekranizacji kolejnych baśni i po dziś dzień urzeka swym ciepłem oraz magią. W 1939 roku otrzymał Oscara za „innowacyjną animację oraz oczarowanie niezliczonej ilości serc i stworzenie podwalin pod zupełnie nową gałąź rozrywki”.

WP

Może się poszczycić pierwszą ścieżką dźwiękową w historii kinematografii oraz pierwszym użyciem muzyki w celu budowy fabuły. Był pierwszym tytułem, który został oddelegowany do zbiorów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych. Do dnia dzisiejszego doczekał się dziewięciu adaptacji i tysięcy pochlebnych opinii ze strony krytyków. Wciąż jest jedną z najbardziej uwielbianych i najczęściej oglądanych animowanych baśni na świecie.

Tytuł oryginalny

Snow White and the Seven Dwarfs

Gatunek

przygodowy, animowany, dziecięce

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1937

Data światowej premiery

25.05.2001

Czas trwania

83 min.

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP