Trwa ładowanie...
dhl24t6

Krótka historia o wielu wątkach. "Polowanie z tatą" od Netflixa

"Polowanie z tatą" to z pozoru prosty i lekki film. Prosty, bo pokazuje widzowi wyjazd, na którym myśliwy wraz z synem polują na jelenie. Lekki, bo fabuła nie jest zbyt zawiła, nie wymaga od widza zbyt dużego wysiłku intelektualnego. Jednak, tak jak już wspomniałam, pozornie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Buck Ferguson próbuje naprawić relacje z nastoletnim synem.
Buck Ferguson próbuje naprawić relacje z nastoletnim synem. (SCREEN Z FILMU)
dhl24t6

Film opowiada o Bucku Fergusonie (Josh Brolin) – myśliwym, który ze swojej pasji uczynił całkiem dochodowe zajęcie. Prowadzi telewizyjne show, które na początku bardzo często pojawia się na naszym ekranie. I jedno co można powiedzieć, to program Fergusona totalnie oddaje klimat lat 90. i nagrań na kasetach VHS.

Pomimo sławy, jaką osiągnął, jego życie osobiste raczej nie należy do najszczęśliwszych. Od dwóch lat jest rozwodnikiem z czym zupełnie nie potrafi się pogodzić. Jego była żona planuje już kolejny ślub, a jej nowy partner dogaduje się z jego nastoletnim synem Bucka – Jadenem (Montana Jordan) zdecydowanie lepiej niż on sam. I chyba właśnie to boli głównego bohatera najbardziej, dlatego też postanawia upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zabiera syna na polowanie i tym samym nagrywa odcinek specjalny swojego programu. W wyprawie tej bierze udział również Don (Danny McBride) – kamerzysta, który jest jedynym przyjacielem Fergusona.

W miarę jak fabuła posuwa się do przodu, okazuje się, że jest to historia wielowątkowa. Z jednej strony mamy temat polowania i tego, jak bardzo ważne jest to dla głównego bohatera. Z drugiej zaś strony reżyser (Jody Hill) świetnie pokazał próbę poprawy stosunków między ojcem a synem, różnice tego, co ważne w życiu dorosłego i nastolatka, niepogodzenie się z przeszłością, problemy jakie występują w przyjaźni i presję towarzyszącą życiu Bucka. I kiedy zrozumiemy, że tak naprawdę nie jest to film, który sprawdzi się przed snem do poduszki, to właśnie wtedy wkręcimy się w niego na dobre.

dhl24t6

Jeśli chodzi o poziom aktorstwa, to nie ma się nad czym rozwodzić. Fakt, że w produkcji wziął udział Josh Brolin mówi sam za siebie. Równie dobrze wypadli pozostali aktorzy. Warto zwrócić uwagę na Montanę Jordana, który pomimo swojego młodego wieku zdecydowanie stanął na wysokości zadania i myślę, że "Polowanie z tatą" otworzy mu drzwi do większej kariery.

   SCREEN Z FILMU

Zobacz także najlepsze seriale netflix 2018

Początkowo wydaje się, że "Polowanie z tatą" nie będzie niczym, co wzbudzi w nas pozytywne emocje. Bo choć z jednej strony widzimy więź pomiędzy ojcem i synem, to jednak przed oczyma pojawia nam się obraz myśliwego, który celuje w bezbronnego jelenia. Takie też były moje odczucia, kiedy włączyłam film. Nastawiona negatywnie raczej nie spodziewałam się, by historia głównego bohatera mnie pochłonęła.

dhl24t6

I choć przez cały czas miałam wrażenie, że to nie jest film dla mnie, to jednak nie mogłam go wyłączyć. Jest w nim coś, co każe oglądać dalej i co sprawia, że chcemy polecić go znajomym.

dhl24t6

Podziel się opinią

Share

dhl24t6

dhl24t6