Trwa ładowanie...
d1ksj6w

Krzysztof Ibisz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1ksj6w

Popularny polski prezenter telewizyjny. Laureat trzech Wiktorów, dwóch Telekamer i Oscara Fashion dla najlepiej ubranego dziennikarza. Jego kariera nabrała rozpędu gdy został prowadzącym teleturnieju "Czar par" w TVP1. Potem związał się ze stacją TVN, a następnie z Polsatem.

Krzysztof Ibisz urodził się 25 lutego 1965 roku w Warszawie. Ukończył Wydział Aktorski na PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, a także studia podyplomowe w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę w show-biznesie rozpoczął od epizodu w filmie "Czapla i żuraw"(1985). Następnie Zbigniew Kuźmiński obsadził go w roli studenta-malarza Marcina prowadzącego działalność konspiracyjną przeciwko carskiej władzy w Warszawie.

W tym samym czasie przyszły prezenter zadebiutował w teatrze. Zagrał postać Ryjka w "Śnie nocy letniej" w reżyserii Haliny i Jana Machulskich w Teatrze Ochoty. Później był aktorem Centrum Sztuki "Studio" w Warszawie.

W 1988 roku Ibisz wystąpił w "Desperacji", a następnie w serialu zatytułowanym "Gdańsk 39"(1989).Grał postać śledzącego losy polskich rodzin w mieście opanowywanym przez hitlerowców. W tym samym roku zagrał Adama Gurowskiego w "Lawie" w reżyserii Tadeusza Konwickiego, a w roku 1993 w polsko-norweskim "Kolosie". W latach 1990-1991 uczestniczył w dubbingu serialu animowanego „Muminki”, a w 1992 roku w filmie "Kometa nad Doliną Muminków”. W obu produkcjach użyczył głosu postaci Migotka.

* W 1991 roku znalazł się na liście kandydatów na posła z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Otrzymał mandat w Sejmie I kadencji, który trwał do roku 1993.* Z parlamentu przeniósł się do Telewizji Polskiej. Najpierw był program "Klub Yuppies”, potem przyszła pora na przełomowy "Czar par”, który zrobił z Ibisza gwiazdę.Prezenter nie tylko prowadził programy nagrywane w studio, ale także i w plenerze. Przykładowo dwukrotnie prowadził Sopot Festival, a także był prezenterem XXXI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1994. W latach 1995–1997 prowadził wybory Miss Polonia.

W 1997 roku został doradcą prezesa do spraw programowych Telewizji Wisła. Następnie trafił do TVN, gdzie poprowadził m.in. program "Wszystko albo nic”, talk-show "Ibisekcja" i trzecią edycję "Zostań Gwiazdą”. W 2000 roku Ibisz przeniósł się do telewizji Polsat. Prowadził tam teleturnieje ("Gra w ciemno”, "Awantura o kasę”, "Życiowa szansa”), reality-show ("Dwa światy", "Bar I", " Bar II", " Bar Bez Granic", " Bar Złoto dla Zuchwałych", "Bar VIP", "Bar EUROPA"), talk-show ("Kto ma rację?") i programy rozrywkowe ("Jak oni śpiewają”, "Ona i On”).

Ibisz często występuje w roli prezentera różnych gali, m.in. "Sylwestra z Gwiazdami" - wielki koncert noworoczny 2006/2007, Sopot Top Trendy Festiwal 2007 i 2008, 15-lecie Telewizji Polsat, Gala Elite Model Look 2008.

Po rozpoczęciu kariery prezentera, Ibisz rzadko wracał do aktorstwa. Jeśli już to robił, wcielał się najczęściej w samego siebie ("Job, czyli ostatnia szara komórka”, "Sobowtór") lub prezentera telewizyjnego ("M jak Miłość", "Świat według Kiepskich"). Najdłużej gościł w serialu "Plebania” jako Krzysztof Barański. W komedii "Fenomen"(2010) wcielił się w fotoreportera.

Krzysztof Ibisz ma na swoim koncie wiele nagród: Wiktora publiczności z 1994, 1995 i 1996 roku, Telekamerę z 2001 roku oraz tytuł Prezentera Roku (nagroda przyznawana przez czytelników pism telewizyjnych).

Krzysztof Ibisz miał dwie żony, z obiema się rozwiódł. Najpierw była to Anna Zejler, z którą prezenter ma syna, Maksymiliana; a następnie Anna Nowak-Ibisz. Para ma syna Vincenta.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ksj6w
d1ksj6w
d1ksj6w
d1ksj6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj