Trwa ładowanie...
Katarzyna Jóźwiakowska
04-03-2017 23:05

"Księgowy": wiele hałasu o nic [RECENZJA DVD]

Jeszcze zanim "Księgowy" trafił na ekrany, wielu widzów pokładało w nim wielkie nadzieje. I to nie tylko dlatego, że główną rolę zagrał jeden z najbardziej rozchwytywanych hollywoodzkich aktorów. Budujący napięcie zwiastun filmu zapowiadał produkcję o wyjątkowej postaci, jakiej dawno nie widzieliśmy. Na ekranie miało nie zabraknąć emocjonującej intrygi z rozbudowanym sensacyjnym wątkiem. Co z tego wyszło?

"Księgowy": wiele hałasu o nic [RECENZJA DVD]Źródło: Materiały prasowe
ds6vkni
ds6vkni

Ben Affleck wciela się w cierpiącego na autyzm Christiana Wolffa - matematycznego geniusza, który na co dzień prowadzi małe biuro rachunkowe. Mężczyzna prowadzi jednak podwójne życie. Ukrywając się pod różnymi nazwiskami, świadczy usługi wyjętym spod prawa gangsterom, handlarzom broni i szefom karteli narkotykowych. Z nielegalnego procederu czerpie milionowe zyski, skrzętnie ukrywane przed światem. Z czasem na jego ślad trafiają agenci Departamentu Skarbu USA. By zmylić trop, Chris zatrudnia się w korporacji zajmującej się robotyką. Jego zadaniem jest wyjaśnienie przyczyn nieprawidłowości w rachunkach firmy. Im bardziej zagłębia się w sprawę, tym więcej osób traci życie.

Twórcy filmu "Księgowy" stworzyli nowego superbohatera. Jest hiperinteligentny, silny, pomysłowy, a przy tym to mistrz sztuk walki. Chociaż boryka się od dzieciństwa z poważną chorobą, udało mu się nad nią zapanować. Jak na więźnia własnego umysłu, dobrze radzi sobie w maskowaniu prawdziwych problemów. Co prawda, jego kontakty z innymi ludźmi chwilami bywają krępujące, ale nie odbiegają znacznie od normy. Chris jest powściągliwy, a na jego twarzy na próżno szukać emocji. Nic dziwnego, że w jego roli dobrze odnalazł się Ben Affleck - ulubieniec publiczności, którego grę aktorską niektórzy określają mianem drewnianej.

Mocno stroną filmu są gwiazdy drugiego planu. J.K. Simmons, Jeffrey Tambor i John Lithgow to trio marzeń, będące gwarantem występów na najwyższym poziomie. Niestety cenieni artyści nie mieli szansy pokazać, na co ich stać, bo ich postaci giną w gąszczu zbyt dużej liczby retrospekcji i poruszanych wątków.

ds6vkni

"Księgowy" wzbudza skrajne emocje. Jedni wychwalają fabułę i nietuzinkowego głównego bohatera. Inni wytykają brak logiki i schematyczność. Ci, którzy
widzieli chociaż kilka thrillerów i filmów sensacyjnych, mogą się czuć rozczarowani. Trzeba przyznać, że fabularne twisty da się łatwo przewidzieć, a stopniowo ujawniane elementy z pozoru wymyślnej układanki prowadzą do rozczarowującego finału bez niespodzianki. Produkcja ze znanymi nazwiskami w obsadzie miała duży potencjał na hit. I na tym się skończyło.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wydanie DVD:

Na płycie DVD oprócz filmu "Księgowy", który można oglądać z polskimi napisami lub lektorem, znalazł się też specjalny dodatek: "Co siedzi w głowie Wolffa? - odkryj sekrety wyjątkowego bohatera". W trwającym 10 minut klipie poznajemy bliżej postać graną przez Bena Afflecka. Ale nie tylko! Także pozostała część obsady opowiada o swoich ekranowych kreacjach, których nie można nazwać jednowymiarowymi. Widzowie mają szansę zajrzeć za kulisy realizacji filmu i zobaczyć m.in., jak powstawała scenografia. Dołączony do produkcji bonus posiada polskie napisy.

Ocena: 5/10

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
ds6vkni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds6vkni