Trwa ładowanie...
d477aoz

Kuma

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d477aoz

Ayse (Akkaya) ma 19. lat. Jest młodą, urodziwą dziewczyną z tureckiej prowincji, którą poznajemy na ślubnym kobiercu. Jej wręcz anielska aparycja z marszu wzbudza zaufanie oraz sympatię. Jej sposób bycia – skromny, wstrzemięźliwy i nader serdeczny – prognozuje lata mlekiem i miodem płynącego życia dla Hasana (Muslu), pana młodego, któremu do szczęśliwego życia na oswajanej austriackiej ziemi brakować może tylko opiekunki domowego ogniska. Jednak uroczystość weselna, poprawna w kanonach tego typu ceremonii, wydaje się w jakiś sposób inna od pozostałych. Nie z powodu organizacyjnego rwetesu czy niepoprawnych weselników. Jakoś nie widać tego żaru w oczach młodej pary, a rodzina Hasana wydaje się być przejęta nie tyle ważnym wydarzeniem w życiu krewnego, co tym by tradycji stało się w końcu zadość i branka wreszcie znalazła się w Wiedniu, w ich domu rodzinnym. Opowieść szybko przenosi się do tureckiej diaspory we współczesnym Wiedniu. Mieszkanie nowej rodziny Ayse jest raczej skromne, w przeciwieństwie do
serdeczności schorowanej teściowej, Fatmy (Koldaş), i jej męża – głowy rodziny. Rodzeństwo Hasana w swych uczuciach do nowej lokatorki jest podzielone. O ile Ayse swoim przyjaznym usposobieniem wzbudza sympatię młodszego rodzeństwa męża, o tyle nowoczesna, wielkomiejska siostra Gülsen (Salebci) traktuje bratową z góry.

Wrażenie pewnej tajemnicy ukrywanej na weselu przed rodziną Ayse zyskują wnet swe uzasadnienie – panna młoda w Wiedniu nie zagrzeje miejsca w łożu swego prawowitego męża. Ayse nie wygląda jednak na zdziwioną faktem, że to głowa rodziny i zarazem ojciec jej ślubnego będzie jej przewodnikiem na drodze do zostania matką. Wydaje się, że od samego początku znała swe zadanie - zostać kumą, drugą żoną.

Ayse znakomicie odnajduje się w trudnej roli. Przełamuje lęki związane z życiem w wielkim świecie, z troską opiekuje się schorowaną Fatmą, oczarowuje dalszą rodzinę i przyjaciół domu. Zauważa jednak, że ten inny świat ma do zaoferowania dużo więcej niż się spodziewała i staje w obliczu dylematu: grać rolę już napisaną czy też poszukać nowego scenariusza dla swojego życia. Pokusa znalezienia szczęścia skrojonego na własną miarę, podsycana coraz to nowymi zawiłościami sekretów nowej rodziny, sprowokuje Ayse do działań, których skutków nie mogła zrazu przewidzieć, a które przewrócą do góry nogami nie tylko jej nowy świat.

Kuma
Tytuł oryginalny

Kuma

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Austria

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

08.08.2014

Czas trwania

93 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d477aoz
d477aoz
d477aoz